Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU cofnęło pozew przeciwko ABC Data

Z rynku

Logo PZU
Fot. Materiały prasowe PZU

Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A., reprezentujące Otwarty Fundusz Emerytalny PZU "Złota Jesień", cofnęło pozew złożony przeciwko ABC Data w przedmiocie uchylenia uchwały nr 1 nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z dnia 6 lutego 2019 r. (o wyrażeniu zgody na sprzedaż przedsiębiorstwa ABC Data), podało ABC Data.

PTE #PZU cofnęło pozew przeciwko #ABCData ws. uchylenia uchwały o sprzedaży firmy @GrupaPZU

“Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A. reprezentujące Otwarty Fundusz Emerytalny PZU ‘Złota Jesień’ cofnęło pozew złożony przeciwko ABC Data S.A. w przedmiocie uchylenia uchwały nr 1 nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z dnia 6 lutego 2019 r. oraz wystąpiło do sądu z wnioskiem o uchylenie udzielonego zabezpieczenia” – czytamy w komunikacie.

Warunkiem jest otrzymanie zgody właściwego organu antymonopolowego

“Wykonalność uchwały o sprzedaży przedsiębiorstwa jest jednym z warunków powodzenia wezwania na akcje spółki ABC Data ogłoszonego w dniu 21 grudnia 2018, które trwa od dnia 15 lutego do dnia 18 marca 2019. Jednym z pozostałych warunków powodzenia tej transakcji jest otrzymanie zgody właściwego organu antymonopolowego” – podkreślono w komunikacie.

7 marca br. ABC Data poinformowała, że Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie dotyczące udzielenia zabezpieczenia w postaci zakazu wykonywania uchwały NWZ z 6 lutego br. o wyrażeniu zgody na sprzedaż przedsiębiorstwa ABC Data. Postanowienie sądu zostało wydane na wniosek jednego z mniejszościowych akcjonariuszy ABC Data, tj. Otwartego Funduszu Emerytalnego PZU “Złota Jesień”. Fundusz skorzystał z przysługujących mu uprawnień w tej materii.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: