Poznaliśmy laureatów konkursu „Startuj z Mazowsza”

Wydarzenia

Nowoczesna szczepionka redukująca skażenia środowiska, dom niskoenergetyczny, pionierskie narzędzia dla sprzedawców produktów cyfrowych czy innowacyjne rozwiązanie z zakresu księgowości - to jedne z wielu projektów, które zostały docenione przez kapitułę konkursu "Startuj z Mazowsza".

Laureaci, partnerzy i organizatorzy konkursu
Laureaci, partnerzy i organizatorzy konkursu "Startuj z Mazowsza". Fot. Karol Stańczak

Nowoczesna szczepionka redukująca skażenia środowiska, dom niskoenergetyczny, pionierskie narzędzia dla sprzedawców produktów cyfrowych czy innowacyjne rozwiązanie z zakresu księgowości - to jedne z wielu projektów, które zostały docenione przez kapitułę konkursu "Startuj z Mazowsza".

Do konkursu #StartujzMazowsza mogły zgłaszać się młode firmy, działające na terenie woj. mazowieckiego nie mniej niż rok i nie więcej niż 3 lata, mogące pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami, produktami bądź usługami #startupy

Do konkursu mogły zgłaszać się młode firmy, działające na terenie województwa mazowieckiego nie mniej niż rok i nie więcej niż trzy lata, mogące pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami, produktami bądź usługami. Rywalizacja podzielona była na dwa etapy. Finalnie spośród 19 zgłoszeń kapituła konkursu wytypowała czterech laureatów. Podczas konferencji podsumowującej dyplomy odebrały również start-upy, które zaprezentowały się podczas II etapu oceny.Zdobywcą I miejsca (nagroda w wysokości 20 tys. zł) została firma BACTrem sp. z o.o. za opatentowaną szczepionkę bioremediacyjną oraz produkty i usługi, które umożliwiają prowadzenie prac związanych z oczyszczaniem środowiska ze skażeń substancjami ropopochodnymi i metalami ciężkimi.
Firma BACTrem sp. z o.o.

Wręczenie nagród - I miejsce Fot. Karol Stańczak

Laureatem II miejsca (nagroda w wys. 15 tys. zł) została z kolei firma Solace sp. z o.o. za stworzenie całorocznego domu, który generuje więcej energii niż zużywa. Ponadto wszystkie jego elementy są złożone i spakowane w jednym kontenerze, w którym trafiają do nowego właściciela.
Firma Solace sp. z o.o.

Wręczenie nagród - II miejsce Fot. Karol Stańczak

III miejsce (nagroda w wys. 10 tys. zł) zajęła firma CODEPEAK.PL za platformę umożliwiającą użytkownikom integrowanie zakupów internetowych w różnych platformach e-Commerce. Rozwiązanie to pozwala na natychmiastową wysyłkę cyfrowego produktu lub klucza licencyjnego po dokonaniu płatności.
Firma CODEPEAK.PL

Wręczenie nagród - III miejsce Fot. Karol Stańczak

Kapituła postanowiła również przyznać jedno wyróżnienie. Otrzymała je firma Scanye Sp. z o.o. za rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, które pozwalają zredukować czas pracy przy księgowaniu i opłacaniu faktur, archiwizacji dokumentów oraz innych powiązanych procesów.
Firma Scanye Sp. z o.o.

Wręczenie nagród - wyróżnienie Fot. Karol Stańczak

Nagrody finansowe to nie wszystko. Oprócz tego nagrodzone start-upy mogą liczyć bezpłatne warsztaty edukacyjne, konsultacje prawne i księgowe, doradztwo biznesowe, udział w miejskim programie akceleracyjnym #Warsaw booster'18. Dodatkowe nagrody ufundowali partnerzy konkursu: Orange Polska SA, Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk!, Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska Sp. J., Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny i Urząd m.st. Warszawy.

Źródło: www.mazovia.pl

Udostępnij artykuł: