PPK: ofertę TFI PZU wybrało ok. 50 proc. jednostek sektora finansów publicznych, rekordowy wynik

Mój plan emerytalny / Z rynku

Około 50% jednostek sektora finansów publicznych wybrało ofertę PPK w TFI PZU. To rekordowy wynik. Umowę o zarządzaniu PPK podpisało z TFI PZU do tej pory ponad 57 000 pracodawców, podała spółka.

Logo PZU
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)

Około 50% jednostek sektora finansów publicznych wybrało ofertę PPK w TFI PZU. To rekordowy wynik. Umowę o zarządzaniu PPK podpisało z TFI PZU do tej pory ponad 57 000 pracodawców, podała spółka.

26 marca minął termin na podpisywanie umów o zarządzanie PPK przez jednostki sektora finansów publicznych.

Udało nam się osiągnąć rekordowy udział w rynku.

"Około 50% pracodawców z sektora finansów publicznych umożliwiło swoim pracownikom dodatkowe oszczędzanie na emeryturę razem z PZU. Jak dotąd żadna inna instytucja zarządzająca PPK nie uzyskała takiego wyniku" - powiedział wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek, cytowany w komunikacie.

Wsparcie pracodawców

PZU od początku postawił na wsparcie pracodawców, którzy mogli prosto, szybko i zdalnie zawrzeć umowę o zarządzanie PPK w specjalnym serwisie ppk.pzu.pl. Pracodawcy otrzymali również pomoc we wdrażaniu i zarządzaniu PPK. , podkreślono w materiale.

"Łącznie zaufało nam ponad 57 000 pracodawców i cały czas podpisujemy kolejne umowy. Jesteśmy liderem rynku, jeżeli chodzi o liczbę zawartych umów o zarządzanie PPK oraz w czołówce firm, które najlepiej pomnażają zgromadzone środki uczestników PPK" - podkreśla członek zarządu PZU Życie Małgorzata Kot.

Z oferty TFI PZU skorzystało blisko 900 największych firm w Polsce

W pozostałych etapach TFI PZU zawarło prawie 6 300 umów o zarządzanie PPK z pracodawcami zatrudniającymi od 50 do 249 osób i ponad 12 500 umów z tymi, którzy mają od 20 do 49 pracowników oraz z ponad 20 000 jednostkami SFP. Termin podpisywania umów o zarządzanie PPK przez najmniejszych pracodawców zatrudniających do 19 pracowników mija 23 kwietnia.

Wartość aktywów w subfunduszach PPK inPZU na koniec lutego 2021 roku wyniosła ponad 473 mln zł.

Czytaj także: KNF: wartość aktywów w PPK wyniosła blisko 3 mld zł na koniec 2020 roku; gdzie najwyższe roczne stopy zwrotu?

TFI PZU zarządza aktywami o łącznej wartości 35 mld zł i jest jednym z najstarszych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Jest częścią Grupy PZU.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów w 2020 r. wyniosła blisko 379 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: