PPK w PZU wybrało już 590 firm w Polsce

Mój plan emerytalny

Logo PZU
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) w PZU wybrało już 590 firm z całej Polski, zatrudniających łącznie ponad 300 tys. osób, poinformował wiceprezes PZU Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (PZU TFI) Marcin Żółtek.

#PPK w #PZU wybrało już 590 firm z całej Polski, zatrudniających łącznie ponad 300 tys. osób @GrupaPZU

„Firm, które zdecydowały się na współpracę z nami jest 590 i łącznie zatrudniają one ponad 300 tys. osób. Być może jest już więcej, gdyż są to dane aktualne na koniec ubiegłego tygodnia” – powiedział ISBnews Żółtek w kuluarach Kongresu 590 w Rzeszowie.

„Można powiedzieć, że idziemy „łeb w łeb” z PKO BP, choć oczywiście szczegółowych danych naszej konkurencji jeszcze nie znamy” – dodał wiceprezes.

Czytaj także: PPK: TFI PZU ma model biznesowy dla banków spółdzielczych >>>

Żółtek zwrócił uwagę, że taka liczba firm w PPK oferowanych przez PZU możliwa jest m.in. dzięki sieci placówek jaką dysponuje PZU – jest to ponad 400 oddziałów zatrudniających 2500 tys. doradców klienta indywidualnego i 300 doradców klienta biznesowego.

Wśród największych firm w Polsce, które zdecydowały się na współpracę z PZU jest PKN Orlen i Grupa Energa.

40-proc. zniżka na ubezpieczenie komunikacyjne i mieszkaniowe

„Oferta PZU dla pracowników, którzy zdecydują się na oszczędzanie w PPK, to również sięgające 40-proc. zniżka na ubezpieczenie komunikacyjne i mieszkaniowe oraz darmowe badania w placówkach PZU Zdrowie” – czytamy w komunikacie.

Bezpłatny internetowy serwis do obsługi PPK

Pod koniec sierpnia PZU uruchomił bezpłatny internetowy serwis do obsługi pracowniczych planów kapitałowych przez pracowników. System umożliwia sprawdzanie stanu oszczędności, kontrolowanie wysokości wpłat odprowadzanych na rachunek w PPK i składanie zleceń.

PZU jest zintegrowanym wertykalnie przedsiębiorcą (PZU jest spółką dominującą grupy kapitałowej PZU, której największym akcjonariuszem jest Skarb Państwa – posiadający ok. 34,19% akcji oraz głosów na walnym zgromadzeniu) aktywnym przede wszystkim w sektorze działalności ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń majątkowych, produktów inwestycyjnych, emerytalnych, ochrony zdrowia i bankowości.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: