Praca w finansach tylko dla wykształconych

Kadry

Kariera w branży finansowej jest jedną z bardziej perspektywicznych i stabilnych na polskim rynku pracy. Jak wynika z analiz ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl, zawód finansisty wiąże się z odpowiednim doświadczeniem i wykształceniem. Aż w 100% ofert wymagane jest ukończenie kierunkowych studiów ekonomicznych.

W branży finansowej wymagane jest przede wszystkim wykształcenie. Ponadto w 85% ogłoszeń znalazła się znajomość języka angielskiego. W części ofert ważne było także komunikatywne posługiwanie się rosyjskim lub francuskim.

Jak wynika ze statystyk, aż 70% rekrutujących firm poszukuje pracowników, którzy posiadają wnikliwą wiedzę o branży. Minimalne wymagane doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z finansami to 3 lata. Tego typu oczekiwania stawiane są przed kandydatami w 53% przypadków.

Ponadto, w 60% ogłoszeń wymieniono umiejętność pracy pod presją czasu i w stresujących sytuacjach. 47% pracodawców wymaga od finansistów znajomości podstawowej obsługi komputera, a w szczególności pakietu Microsoft Office oraz programu SAP. Umiejętność działania w zespole i zarządzania zasobami ludzkimi również okazały się dla pracodawców ważne – 36% ofert zawierało taki zapis.

W branży finansowej najchętniej poszukiwani są specjaliści. Na portalu monsterpolska.pl 53% ogłoszeń zawierało propozycję zatrudnienia dla specjalistów ds. controllingu, 26% dla analityków, a 21% dla doradców finansowych.

www.monsterpolska.pl

Udostępnij artykuł: