Praca z domu codziennie – jak się w tym odnaleźć?

Praca zdalna / Przemysław Przybylski

Gdy epidemia zatrzymuje pracowników w domu na dłużej, oddzielenie służbowych obowiązków od prywatnej części życia, staje się nie lada wyzwaniem. W Credit Agricole wypracowaliśmy kilka prostych zasad, które pomagają nam przetrwać ten trudny okres.

Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Credit Agricole
Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Credit Agricole Fot. Credit Agricole

Gdy epidemia zatrzymuje pracowników w domu na dłużej, oddzielenie służbowych obowiązków od prywatnej części życia, staje się nie lada wyzwaniem. W Credit Agricole wypracowaliśmy kilka prostych zasad, które pomagają nam przetrwać ten trudny okres.

#PrzemysławPrzybylski: . Pilnuj czasu na regenerację, zaplanuj krótkie przerwy i śledź godziny pracy #CreditAgricole

Przede wszystkim, przed rozpoczęciem pracy zaplanuj swój dzień. Pomyśl, jakie zadania musisz zrealizować i ile czasu na każde z nich potrzebujesz. Wydziel swoje miejsce pracy, tak by móc się maksymalnie skoncentrować. Poinformuj domowników, w tym dzieci, o swojej nowej strefie pracy, porządku dnia i ustal z nimi zasady.

Relacje ze współpracownikami

Bardzo ważną kwestią jest stały kontakt ze współpracownikami. Ustal ze swoim zespołem godzinę, o której będziecie rozpoczynać pracę i uczestniczyć we wspólnych odprawach czy podsumowaniach dnia przez e-mail, skype, czy telefon. Regularnie wracaj z informacją zwrotną i codziennie podsumuj swoje działania, to pozwoli ci być bardziej efektywnym.

Dbaj o siebie

Nie zapominaj jednak, by cały czas dbać o swój komfort. Pilnuj czasu na regenerację, zaplanuj krótkie przerwy i śledź godziny pracy. Pomyśl też o swoich współpracownikach, zapytaj ich o samopoczucie i zdrowie. Luźna rozmowa i żarty z kolegami naprawdę pozwalają zachować zdrowie psychiczne.

W tym trudnym czasie każdy z nas potrzebuje wsparcia. Oprócz życia w zupełnie nowym rytmie, musimy nauczyć się kontrolować stres, który nieustannie nam towarzyszy. Aby go zminimalizować warto skupić się na tym, na co mamy realny wpływ np. codzienną higienę, kondycję fizyczną czy zdrową dietę.

Warto też ustalić plan działania z bliskimi, w razie gdyby, któreś z was zachorowało – poczujecie się pewniej, wiedząc jak się zachować w takiej sytuacji.

Zapanuj nad dopływem informacji

Obecnie jesteśmy przeładowani informacjami. Postaraj się je dozować i zawsze korzystać z wiarygodnych źródeł, które rzetelnie przedstawią sytuację. Dodatkowo skup się na rzeczach, które sprawiają ci przyjemność i są odskocznią od codziennego stresu.

Oddaj się swoim pasjom, porozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi, nie bój się głośno mówić o emocjach, które ci towarzyszą. Jeśli czujesz, że rozmowy z bliskimi są niewystarczające zwróć się o pomoc do psychologa.

Ale przede wszystkim staraj się żyć z pozytywnym nastawieniem. Okres epidemii wkrótce minie i wrócimy do zwykłego rytmu codzienności. Niech wspomnienia z kwarantanny pozostaną miłe.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: