Pracownicy SGB pokonali 500 tysięcy kilometrów, dla zdrowia innych i swojego

Bankowość spółdzielcza

Zakończyła się III edycja Wyzwania Sportowego SGB. Konkurs od samego początku był wyjątkowy i rekordowy. Wszystko po to, by osiągnąć cele charytatywne, które przełożą się na konkretną pomoc dla dzieciaków. A także odzyskać sportowy tryb życia, na przekór wszechobecnej pandemii, czytamy w komunikacie SGB.

Wyzwanie Sportowe SGB
Źródło: SGB-Bank SA

Zakończyła się III edycja Wyzwania Sportowego SGB. Konkurs od samego początku był wyjątkowy i rekordowy. Wszystko po to, by osiągnąć cele charytatywne, które przełożą się na konkretną pomoc dla dzieciaków. A także odzyskać sportowy tryb życia, na przekór wszechobecnej pandemii, czytamy w komunikacie SGB.

1,5 miesiąca rywalizacji i wspaniałej przygody dla wielu z nas. Wyzwanie Sportowe organizowane w Zrzeszeniu SGB to konkurs dla pracowników Banków Spółdzielczych SGB, SGB-Banku oraz instytucji powiązanych z grupą. Nasz partner – aplikacja Activy – przekazała nam informację, że byliśmy najbardziej licznym i aktywnym wyzwaniem tego typu.

Liczby też mówią same za siebie:

- 1810 uczestników 💥 ✨🎆

- 84 tysiące aktywności 🏃‍♂️🏃‍♀️

- 500 tysięcy wspólnie pokonanych kilometrów 🚴‍♀️🚴‍♂️

- 27 milionów spalonych kcal 😃

- ponad 46 tysięcy godzin chodzenia/biegania ⌛ (najdłuższa trasa ‒ Dziad 86.5 km)

- blisko 24 tysiące godzin jazdy na rowerze ⌛ (najdłuższa trasa ‒ Kris 347,3 km)

osiągnęliśmy wszystkie cele charytatywne! 

Każdy kilometr się liczy!

III edycja Wyzwania Sportowego rozpoczęła się 30 kwietnia 2021 r. Przez 1,5 miesiąca rejestrowaliśmy kilometry tras za pomocą smartfona lub smartwatcha w kategoriach BIEG/CHÓD oraz ROWER.

W tym roku było kilka zmian w zasadach, ale główny cel pozostał niezmienny: po pierwsze promocja zdrowego, sportowego trybu życia, po drugie – pomoc dla dzieci przez wsparcie fundacji/organizacji sprzętem sportowym.

Dzięki zmianom, w walce o zwycięstwo liczyła się każda drużyna. Ważny był procentowy stopień zaangażowania pracowników banku. Im więcej aktywnych osób z banku (lub powiązanych z SGB organizacji), tym lepszy wynik w klasyfikacji drużynowej. A najlepsi w tej klasyfikacji mogą przekazać zebrane pieniądze na zakup sprzętu sportowego dla wybranej przez siebie fundacji lub organizacji pożytku publicznego.

Kto stanął na podium?

W kategorii BIEG/CHÓD:

1 miejsce Bank Spółdzielczy w Dobrzycy

2 miejsce Bank Spółdzielczy w Wołczynie

3 miejsce Spółdzielczy Bank Spółdzielczy w Złotowie

W kategorii ROWER:

1 miejsce Bank Spółdzielczy w Stegnie

2 miejsce Bank Spółdzielczy w Dobrzycy

3 miejsce Bank Spółdzielczy w Wołczynie

Serdecznie gratulujemy!

Bank Spółdzielczy w Wołczynie jest doskonałym przykładem tego, że angażując dużą liczbę pracowników, można osiągnąć niesamowite wyniki. Aktywny udział w Wyzwaniu Sportowym SGB wzięło aż 92% pracowników banku!

Źródło: SGB-Bank SA

Dokładne wyniki drużynowe

Wyniki drużynowe BIEG/CHÓD:

Źródło: SGB-Bank SA

Wyniki drużynowe ROWER:

Źródło: SGB-Bank SA

Okrążamy Ziemię 12-krotnie!

Cel charytatywny miał zostać uruchomiony w momencie, kiedy wspólnie pokonamy 200 000 kilometrów (czyli 5-krotne okrążenie Ziemi). Okazało się, że bankowcy (z duża pomocą instytucji współpracujących z SGB) osiągnęli ten cel już w połowie konkursu!

Żeby podtrzymać emocje i zmobilizować uczestników, ambasadorzy Wyzwania Sportowego SGB, Błażej Mika oraz Karol Wolniakowski – wiceprezesi zarządu SGB-Banku SA, ogłosili dodatkowy cel charytatywny. Po osiągnięciu 360 tysięcy, wspólnie wybierzemy fundację/organizację, na rzecz której przekażemy zakupiony przez nas sprzęt sportowy.

Ten cel również osiągnęliśmy! Ostatecznie przez 1,5 miesiąca razem pokonaliśmy 500 tysięcy kilometrów, czyli ponad 12-krotnie okrążyliśmy Ziemię.

Mamy też Super Prezesów

W konkurencji Super Prezes brali udział członkowie Zarządów, którzy licznie odpowiedzieli na nasz apel i do samego końca dawali aktywny przykład swoim pracownikom

Super Prezesem w kategorii BIEG/CHÓD został Grzegorz Karbowiak, prezes zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego w Złotowie.

2 miejsce zajął Mirosław Stachowiak, prezes zarządu Nadobrzańskiego Bank Spółdzielczego w Rakoniewicach.

3 miejsce zajęła Joanna Jagiełło, wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego Ziemi Piotrowskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

Brawo!!!

Super Prezesem w kategorii ROWER został Rafał Płaczek, wiceprezes zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego w Złotowie.

2 miejsce zajął Andrzej Dukszto, wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Sławnie.

3 miejsce zajął Mariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Wołczynie.

Gratulujemy!!!

Emocje do ostatniego dnia

Wielkie emocje towarzyszyły również rywalizacjom indywidualnym. Uczestnicy do ostatniego dnia walczyli o każdy kilometr. Wyniki osiągane przez czołowych zawodników były naprawdę niesamowite, do tego „wykręcane” pomimo codziennej pracy. Serdecznie gratulujemy laureatom każdej z dyscyplin!

Ostatnią, ale wzbudzającą spore zainteresowanie, była konkurencja 2x200, gdzie sportowymi koszulkami nagradzane były osoby, które w ciągu 1,5 miesiąca pokonały co najmniej 200 km w każdej z dwóch konkurencji. Wynik był nadzwyczajny, tego wyczynu dokonały aż 263 osoby!

Jesteśmy pod wrażeniem wyników najlepszych. Dla nas największym zwycięzcą był jednak każdy, kto choć trochę się poruszał, przebiegł, przeszedł lub przejechał kilka kilometrów i dołożył swoją cegiełkę do osiągnięcia celu charytatywnego, ale i wyniku swojej drużyny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Wyzwaniu Sportowym SGB!

Za wspaniały odzew – przypomnijmy, 1810 osób. Za każdy pokonany kilometr, ale też za wszystkie wspaniałe maile nadsyłane w czasie trwania konkursu. Za wyjątkowe zdjęcia i relacje przysyłane podczas Wyzwania:

- Pracownikom Banków Spółdzielczych SGB dziękujemy za zaangażowanie i naprawdę spore zainteresowanie konkursem;

- Zaproszonym instytucjom – za duży odzew i czynny udział w zabawie – często ze świetnymi wynikami;

- Członkom Zarządów wszystkich instytucji – za to, że dali się porwać sportowej rywalizacji i nakłaniali do niej swoich współpracowników;

- Pracownikom SGB-Banku SA za to, że byli najliczniejszą drużyną w Wyzwaniu i walczyli o każdy kilometr w każdej z dyscyplin J

Dziękujemy także Zarządowi SGB-Banku, na czele z ambasadorami Wyzwania, Błażejem Mika i Karolem Wolniakowskim za czynny udział i wsparcie idei sportowych 😊

Brałeś udział w Wyzwaniu, masz pomysł co zmienić albo chcesz nas pochwalić? 😊 Napisz do nas:

Rafał Łopka, Biuro Marketingu i Komunikacji SGB-Banku SA - adres e-mail: rafal.lopka@sgb.pl 

Tomasz Synakiewicz, Departament Rozwoju i Kontrolingu SGB-Banku SA - adres e-mail: tomasz.synakiewicz@sgb.pl

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: