Pracujesz na tzw. umowie śmieciowej? Sprawdź, czy masz szansę na kredyt

Finanse osobiste / Kredyty / Multimedia / Nieruchomości

Umowa kredytu
Fot. stock.adobe.com/bnorbert3

Banki udzielając kredytów, dzielą nas na tych, którzy mają umowy o pracę i na tych, którzy mają umowy o dzieło. Tej drugiej grupie jest ciężej dostać kredyt, ale nie jest to nie możliwe. Co trzeba wiedzieć, aby na tzw. umowie śmieciowej dostać kredyt?

W Polsce istnieją #banki, które udzielą takiego samego kredytu osobom pracującym na umowie o dzieło co osobom pracującym na umowie o pracę #kredyty

– Dla banków kluczowe jest, nie tylko wysokość dochodów, ale także ich stabilność. Jak bank udziela nam kredytu, zwłaszcza długoterminowego na dużą kwotę, jakim jest kredyt hipoteczny to kluczowe jest, aby osoba, która o niego wnioskuje była wstanie go spłacić – mówi Jarosław Sadowski z Expandera.

W Polsce na umowach o dzieło czy zlecenie pracuje około milion osób. Często jest tak, że te osoby mają nieregularne dochody przez co banki boją się udzielać im kredytów na długie lata.

Czytaj także: Masz umowę o dzieło lub zlecenie? W tych bankach dostaniesz kredyt hipoteczny >>>

Bank musi dbać o bezpieczeństwo pieniędzy

– Banki jednak mają zabezpieczenie w kredycie, ubezpieczeniu, na pensji naszej i naszego małżonka i jeszcze im mało, chcieliby się jeszcze bardziej zabezpieczyć – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń, zastępca redaktora naczelnego Agencji Informacyjnej MarketNews24.

– Patrząc z perspektywy osoby, która wpłaca pieniądze do banku, ona chce mieć pewność, że te pieniądze na pewno z powrotem dostanie. Bank musi dbać o to, żeby tych pieniędzy nie stracić więc pod wieloma względami się zabezpiecza – mówi Jarosław Sadowski.

W Polsce istnieją banki, które udzielą takiego samego kredytu osobom pracującym na umowie o dzieło co osobom pracującym na umowie o pracę. Da się jednak je policzyć na palcach jednej ręki: mBank, Alior Bank, Euro Bank i BGŻ BNP Paribas.

W debacie wzięli udział: Jarosław Sadowski, Expander; Jarosław Jędrzyński, Rynek Pierwotny i prowadzący Jarosław Mikołaj Skoczeń, Zastępca Redaktora Naczelnego Agencji Informacyjnej MarketNews24.

Źródło: MarketNews24
Udostępnij artykuł: