Premier: minimum 3 mld euro w 10 lat na elektromobilność

ESG

Rząd chce przeznaczyć co najmniej 3 mld euro w ciągu najbliższych 10 lat na rozwój elektromobilności, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki
Fot. Krystian Maj / KPRM

Rząd chce przeznaczyć co najmniej 3 mld euro w ciągu najbliższych 10 lat na rozwój elektromobilności, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

#MateuszMorawiecki: traktujemy kwestię elektromobilności poważnie. W ciągu najbliższych 10 lat mamy zamiar przeznaczyć na ten cel co najmniej 3 mld euro #elektromobilność

"Traktujemy kwestię elektromobilności poważnie. W ciągu najbliższych 10 lat mamy zamiar przeznaczyć na ten cel co najmniej 3 mld euro, rozwijać projekty badawcze, które przełożą się na wzrost innowacyjności i jakości powietrza" - napisał Morawiecki na swoim profilu w serwisie Twitter. Na początku grudnia premier wskazywał, że Polska ma kompleksową i ambitną politykę odpowiedzialnego rozwoju, której integralną częścią jest wspieranie elektromobilności. Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce to dokument wytyczający cele i obszary działania, a jego operacjonalizacją jest ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podkreślał.

Ustawa o elektromobilności

W lutym br. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Ustawa wprowadza m.in. niższą akcyzę na zakup pojazdów elektrycznych i korzystniejszą stawkę amortyzacji, możliwość poruszania się pojazdów elektrycznych po pasach drogowych dla autobusów, a także możliwość darmowego parkowania w strefach płatnego parkowania.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: