Premier Morawiecki: od 13 czerwca Polska otwiera granice z państwami UE

Gospodarka

Mateusz Morawiecki
Fot. Adam Guz/KPRM

Od soboty, 13 czerwca granice Polski z państwami UE zostaną otwarte - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że od 16 czerwca możliwe będą też loty międzynarodowe.

.@MorawieckiM: od 16 czerwca będą możliwe loty międzynarodowe, choć przewoźnicy do tych decyzji muszą się dostosować i będą potrzebowali pewnie tydzień, dwa czy trzy na przygotowanie siatki połączeń #koronawirus #COVID19 @PremierRP

„Uczymy się. (…) Dzięki temu mogliśmy szybko spowodować powrót gospodarki na razie na trzeci, czwarty bieg, a za chwilę – mam nadzieję – na piąty bieg. Jak najszybciej potrzebujemy przywrócić kontakty handlowe z Unią Europejską” – powiedział Morawiecki.

Czytaj także: Koronawirus: znoszenie restrykcji na granicach zewnętrznych UE od 1 lipca?

Od 16 czerwca możliwe loty międzynarodowe

„Od 16 czerwca będą możliwe loty międzynarodowe, choć przewoźnicy do tych decyzji muszą się dostosować i będą potrzebowali pewnie tydzień, dwa czy trzy na przygotowanie siatki połączeń” – dodał.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

„Jesteśmy w ważnym momencie walki z koronawirusem. (…) Nie wiadomo, co będzie za miesiąc, dwa czy trzy. Ale dziś można powiedzieć, że zarządzamy ryzykiem we właściwy sposób” – mówił Morawiecki.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: