Premier Morawiecki: program Emerytura+ będzie kontynuowany, jak wybory wygra PiS

Mój plan emerytalny

Program Emerytura+ będzie kontynuowany, jeżeli najbliższe wybory parlamentarne wygra Prawo i Sprawiedliwość (PiS), wynika ze słów premiera Mateusza Morawieckiego.

Premier Mateusz Morawiecki
Fot. Krystian Maj / KPRM

Program Emerytura+ będzie kontynuowany, jeżeli najbliższe wybory parlamentarne wygra Prawo i Sprawiedliwość (PiS), wynika ze słów premiera Mateusza Morawieckiego.

#MateuszMorawiecki: tak długo, jak będzie dobry gospodarz, tak długo, jak będzie #PiS, to obiecujemy, że kiedy zakwitną kasztany, to będzie ten program kontynuowany #EmeryturaPlus #PiatkaPiS #PiatkaKaczynskiego

"Emerytura+ jest kolejną zapowiedzą którą realizujemy. Charakterystyczną cechą naszej 'Piątki' jest powszechność. To jest program. który może służyć wszystkim obywatelom. Dla emerytów jest to czas szczególny. W tym roku będzie to dla seniorów rok trzech wzmocnień finansowych" - powiedział Morawiecki podczas I czytania projektu ustawy w Sejmie.Dodał, że to wsparcie w postaci Emerytura+ jest realnym konkretnym wsparciem, równościowym, sprawiedliwym. Podkreślił także, że rząd podniósł najniższą emeryturę z 880,45 zł do 1 100 zł czyli o 25%.Czytaj także: Trzynastki dla emerytów przyjęte przez rząd. Na początku kwietnia Emerytury+ w Sejmie >>>

"Dlatego zdecydowaliśmy się na wielki program, program Emerytura+ i tak długo, jak będzie dobry gospodarz, tak długo, jak będzie Prawo i Sprawiedliwość, to obiecujemy, że kiedy zakwitną kasztany, to będzie ten program kontynuowany" - powiedział Morawiecki.

Wypłata w kwocie najniższej emerytury

"MPiPS przygotowało projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu w 2019 r. Proponujemy wypłatę w kwocie najniższej emerytury, która od 1 marca wynosi 1 100 zł brutto. Emerytura+ odpowiada na potrzeby emerytów i rencistów" - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, podczas debaty w Sejmie.

84% ogółu ankietowanych Polaków popiera "13-stkę"

Dodała, że z badania wynika iż 84% ogółu ankietowanych Polaków popiera 13-stkę i jest to najwyższe poparcie ze wszystkich propozycji z tzw. Piątki."W maju proponujemy 1 100 zł brutto, świadczenie otrzymają wszyscy emeryci i rencistów z ZUS i KRUS. W sumie z programu skorzysta 9,8 mln osób, a na program wydamy 10,8 mld zł" - dodała minister.Czytaj także: Piątka PiS: realizacja pakietu będzie problemem dla budżetu już w przyszłym roku?
Źródło: ISBnews
Udostpnij artyku: