Premier podczas European Startup Days: musimy wspierać sektor mniejszych firm

Firma / Wydarzenia

Premier Mateusz Morawiecki podczas 10. Europejskiego Kongresu Gospodarczego
Premier Mateusz Morawiecki podczas 10. Europejskiego Kongresu Gospodarczego Fot. KPRM

Polski rząd powinien wspierać polski kapitał i polską własność przez następnych 25 lat - tak, by pomóc małym firmom stawać się coraz większymi, uważa premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki na @estartupdays @EECKatowice: musimy wspierać sektor mniejszych firm - te, z których mają szanse narodzić się firmy średnie duże lub bardzo duże #firmy #startupy #EKG2018 #EEC2018 #eeckatowice

– Przez następne 25 lat ja chcę wspierać polski kapitał i polską własność i chcę doprowadzić do tego, by jak najwięcej było małych firm, które stają się większe i wybijają się na innowacyjność – powiedział Morawiecki podczas wystąpienia na European Startup Days – imprezie towarzyszącej X Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.

– Na te małe i średnie firmy, na startupy poświęcam większość mego czasu w Brukseli – my musimy wspierać sektor mniejszych firm – te, z których mają szanse narodzić się firmy średnie duże lub bardzo duże. We wszystkich działaniach regulacyjnych w UE stawiamy nacisk na wsparcie dla małych i średnich firm w szczególności – podkreślił premier.

Mały ZUS i niższy CIT

Wskazał, że Konstytucja Biznesu jest przeznaczona właśnie dla tego rodzaju firm, podobnie jak nowe zasady rozliczania ZUS-u oraz nowe zasady w podatku CIT.

Czytaj także: Mały ZUS i niższy CIT. Ile kosztować będą obietnice premiera?

– My mamy służyć wam i Polska za 10 będzie krajem high-tech, krajem, który będzie zdumiewał inne państwa swoja innowacyjnością i nowoczesnością i może się to stać dzięki wam (firmom) i dobrej współpracy pomiędzy wami a całym środowiskiem gospodarczym – zadeklarował Morawiecki.

Jednocześnie podkreślił, że chce widzieć w Polsce “jak najwięcej firm międzynarodowych, ale chce ich skłaniać do inwestycji typu green-field – Bo wokół nich rośnie dobre podglebie dla polskich firm – powiedział, podając przykłady inwestycji koncernów Rolls-Royce i Mercedesa.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: