Premier zapowiada uproszczenie systemu podatkowego i dalsze uszczelnianie VAT

Gospodarka

Fot. Pixabay.com

Uproszczenie systemu podatkowego oraz kontynuacja procesu uszczelniania VAT-u jest najważniejszym wyzwaniem rządu w tym roku, powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty w firmie meblarskiej Telmex w Piszu.

Mateusz #Morawiecki: uproszczenie systemu podatkowego oraz kontynuacja procesu uszczelniania #VAT najważniejszym wyzwaniem rządu w tym roku #podatki

– Program uproszczenia systemu podatkowego to gąszcz różnych przepisów, który narastał przez 30 lat można powiedzieć. Wcześniej, w latach komunizmu też przecież nic dobrego z tych naszych przepisów nie wynikało. Uprościć system podatkowy na pewno nie będzie łatwo, ale to jest cel, który postawiłem przed Ministerstwem Finansów, panią minister i wiceministrami – powiedział Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że drugim wyzwaniem rządu „jest kontynuacja procesu uszczelniania VAT-u”. Jak dodał premier, dla polskiego rządu kluczowe jest to, „żeby ludzie więcej zarabiali, a nasza polityka służyła rodzinom, tworzeniu miejsc pracy i również budowaniu mieszkań”.

“Polska branża meblowa może stać się liderem w Europie”

Premier podziękował za oprowadzenie go po różnych etapach procesu powstawania mebli w fabryce w Piszu. Pogratulował także wszystkim polskim producentom mebli tego, że „polscy producenci, rodzinne firmy, takie jak ta odnoszą coraz większe sukcesy na całym świecie”.

Zdaniem szefa rządu, polska branża meblowa może stać się w ciągu kilku lat liderem w Europie. Jak mówił, „poprzez nasze finansowanie i programy wsparcia staramy się sprawiać, by branża meblowa była za chwilę numerem jeden w Europie”. Prezes Rady Ministrów wyraził przekonanie, że odnawianie szkolnictwa zawodowego z pewnością przyczyni się do jeszcze większego rozwoju branży meblarskiej w Polsce.

 

Mateusz Morawiecki spotkał się z przedsiębiorcami z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy przedstawili mu swoje potrzeby i problemy.

– Jesteśmy na dobrej drodze, żeby likwidować bariery rozwojowe. Zależy nam, żeby ekspansja polskich firm na Europę i świat była jak najsilniejsza – wyjaśnił.

Źródło: CIR/Centrum prasowe PAP

Udostępnij artykuł: