Premier zapowiada uproszczenie systemu podatkowego i dalsze uszczelnianie VAT

Gospodarka

Uproszczenie systemu podatkowego oraz kontynuacja procesu uszczelniania VAT-u jest najważniejszym wyzwaniem rządu w tym roku, powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty w firmie meblarskiej Telmex w Piszu.

Fot. Pixabay.com

Uproszczenie systemu podatkowego oraz kontynuacja procesu uszczelniania VAT-u jest najważniejszym wyzwaniem rządu w tym roku, powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty w firmie meblarskiej Telmex w Piszu.

Mateusz #Morawiecki: uproszczenie systemu podatkowego oraz kontynuacja procesu uszczelniania #VAT najważniejszym wyzwaniem rządu w tym roku #podatki

- Program uproszczenia systemu podatkowego to gąszcz różnych przepisów, który narastał przez 30 lat można powiedzieć. Wcześniej, w latach komunizmu też przecież nic dobrego z tych naszych przepisów nie wynikało. Uprościć system podatkowy na pewno nie będzie łatwo, ale to jest cel, który postawiłem przed Ministerstwem Finansów, panią minister i wiceministrami – powiedział Mateusz Morawiecki.Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że drugim wyzwaniem rządu „jest kontynuacja procesu uszczelniania VAT-u”. Jak dodał premier, dla polskiego rządu kluczowe jest to, „żeby ludzie więcej zarabiali, a nasza polityka służyła rodzinom, tworzeniu miejsc pracy i również budowaniu mieszkań".

"Polska branża meblowa może stać się liderem w Europie"

Premier podziękował za oprowadzenie go po różnych etapach procesu powstawania mebli w fabryce w Piszu. Pogratulował także wszystkim polskim producentom mebli tego, że „polscy producenci, rodzinne firmy, takie jak ta odnoszą coraz większe sukcesy na całym świecie".Zdaniem szefa rządu, polska branża meblowa może stać się w ciągu kilku lat liderem w Europie. Jak mówił, „poprzez nasze finansowanie i programy wsparcia staramy się sprawiać, by branża meblowa była za chwilę numerem jeden w Europie". Prezes Rady Ministrów wyraził przekonanie, że odnawianie szkolnictwa zawodowego z pewnością przyczyni się do jeszcze większego rozwoju branży meblarskiej w Polsce.

 Mateusz Morawiecki spotkał się z przedsiębiorcami z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy przedstawili mu swoje potrzeby i problemy.- Jesteśmy na dobrej drodze, żeby likwidować bariery rozwojowe. Zależy nam, żeby ekspansja polskich firm na Europę i świat była jak najsilniejsza – wyjaśnił.

Źródło: CIR/Centrum prasowe PAP

Udostępnij artykuł: