Prezentacja Biksco creditrisk: Pożyteczny model

BANK 2010/12

Coraz więcej banków w Polsce, oceniając wiarygodność kredytową klientów, stosuje scoring, wykorzystując w tym celu BIKSco CreditRisk.

Grażyna Garlińska

Jest to model statystyczny oferowany przez Biuro Informacji Kredytowej, odzwierciedlający obserwowane na polskim rynku ryzyko kredytowe związane z indywidualnymi kredytobiorcami, zbudowany na podstawie danych zawartych w bazie BIK.

BIKSco CreditRisk prognozuje prawdopodobieństwo wystąpienia sytuacji, w której klient – jako właściciel lub współwłaściciel – ma co najmniej jedno “złe” zobowiązanie.

Ocena punktowa klienta dokonywana jest na podstawie jego dotychczasowej współpracy z bankami, w oparciu o dane zawarte w raporcie kredytowym BIK (liczba produktów kredytowych, obsługa posiadanych zobowiązań, aktywność kredytowa).

Metody scoringowe zakładają, że “przyszłość będzie się kształtowała tak, jak przeszłość”. Potwierdza to długoletnie ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: