Prezentacja: Czy nasze dane jeszcze są bezpieczne…

NBS 2012/10

Tytułowe pytanie stanowiło kanwę i hasło wywoławcze panelu dyskusyjnego, jaki z inicjatywy firmy Trend Micro odbył się w ramach pierwszego dnia Forum Liderów Bankowości Spółdzielczej.  

Maciej Małek

 

Wprowadzenie do debaty stanowiła prezentacja autorska Michała Ciemięgi – Territory Sales Managera w Trend Micro. Obrazując funkcjonalności i możliwe zastosowania zarówno środowiska wirtualnego, jak różnych poziomów cloud computing, prelegent wskazał we wstępie na praktyczny aspekt owego potencjału, również, gdy idzie o optymalizację kosztów. Moderując debatę, piszący te słowa, miał świadomość, że ten właśnie – finansowy – aspekt problemu stanowi obok wymogów bezpieczeństwa, główne kryterium oceny dla uczestniczących w debacie prezesów zarządów banków spółdzielczych. To oni bowiem ponoszą na co dzień ciężar decyzji, z których nieledwie każda ma określony wymiar finansowy, rodzący dalekosiężne skutki dla klientów banku, otoczenia biznesowego, wreszcie samej organizacji, wraz z zatrudnionymi w niej pracownikami.

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: