Prezentacja: Elektroniczna Giełda Kapitału

NBS 2014/05

Jeszcze do niedawna banki spółdzielcze działały jedynie na rynkach lokalnych lub regionalnych i właśnie tam pozyskiwały kapitał od różnego rodzaju inwestorów bądź udzielały kredytów. W ostatnim czasie widać zmianę strategii działania i próbę wyjścia na rynki centralne.

Przykładem mogą tutaj być przetargi na kredyty ogłaszane przez samorządy, gdzie na północy kraju oferty składają małe banki spółdzielcze z południa. Barierą ograniczającą bardziej ekspansywne wejście na rynki jest niewystarczająca sieć oddziałów w porównaniu z tradycyjnymi bankami działającymi na obszarze całego kraju. Rozbudowa sieci wiąże się bowiem ze sporymi nakładami finansowymi. Rozwiązaniem umożliwiającym pozyskanie środków na lokaty bez konieczności powiększania sieci, a tym samym ponoszenia kosztów z tym związanych, jest Elektroniczna Giełda Kapitału.

Właścicielem Giełdy jest ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: