Prezentacja: Etyko-kreacja – oswajanie etyki

NBS 2015/03

(...) Na pytanie o definicję słowa "Etyka", każdy odważnie zaprezentuje swoje zdanie, trafnie określi jego znaczenie i przedstawi argumenty dowodzące jej ważności w naszym zawodowym życiu. Uczynimy to instynktownie, aczkolwiek z pewnym wyrachowaniem.

Agnieszka Cymerman

Mamy świadomość, że Etyka wskazuje na zachowanie pożądane, stawia wytyczne, do których należy się stosować. Rozumiemy, że niesie w sobie dobre przesłanie, zatem należy transparentnie deklarować konieczność jej stosowania na co dzień. Z mądrością Salomona oceniamy i sądzimy innych, którzy zachowują się wg nas nieetycznie. Życie dostarcza nam wielu takich przykładów, zatem łatwo deklarujemy oczywistość jej istnienia i stosowania. Pomimo naszej wiedzy odczuwam jednak, że Etyka pozostaje uwięziona w sferze rozważań teoretycznych. Wydaje się nam niedostępna, zagmatwana i przede wszystkim niepraktyczna (niematerialna). Potrzebujemy odkrycia drugiego oblicza Etyki, w którym dostrzeżemy jej pożyteczność i namacalne korzyści płynące z jej respektowania.

Czy, siadając do biurka, mó...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: