Prezentacja First Data Polska S.A.: Misja: Migracja kart Raiffeisen Polbank

Uncategorized

Bank po raz kolejny zdecydował się skorzystać z outsourcingowego potencjału First Data Polska

Bank po raz kolejny zdecydował się skorzystać z outsourcingowego potencjału First Data Polska

Przez ponad rok obie strony pracowały intensywnie nad migracją systemów kartowych banku do centrum danych First Data Polska. Doświadczenie i profesjonalizm wszystkich zaangażowanych osób sprawił, że operacja zakończyła się pełnym sukcesem. Oto kulisy "Misji Migracja".

Etap 1: nasza oferta musi być najlepsza

Bank, który powstał w końcu 2012 r. w wyniku połączenia Raiffeisen Bank Polska oraz Polbank EFG, stał przed dylematem - jak dalej zarządzać rosnącym zasobem kart płatniczych? Czy korzystać, jak wcześniej Raiffeisen Bank Polska, z usług zewnętrznego partnera, którym przez lata była firma First Data Polska, czy też z własnych systemów, na jakich działał Polbank. Od momentu finalizacji fuzji operacyjnej w połowie 2014 r. kwestia stawała się dla banku coraz bardziej paląca. Padały argumenty za i przeciw.

W podjęciu ostatecznej decyzji pomogła nowa propozycja First Data Polska. Oferta zawierała zarówno kosztorys jak i specyfikację zakresu usług. Bank uznał, że outsourcing operacji kartowych będzie dla niego bardziej korzystny. Warto podkreślić, że do migracji tak licznego i zróżnicowanego produktowo oraz funkcjonalnie portfela kart kredytowych eksperci First Data Polska przystępowali po raz pierwszy.

Udostępnij artykuł: