Prezentacja GieldaKapitalu.pl: Bank – elektrownia rozwoju gospodarki

NBS 2016/05

Czy w centrum działania banku jest rozwój sieci placówek? Raczej nie. Zwiększanie zatrudnienia? Niekoniecznie. Czy w końcu generowanie zysku? Tak - jednak nie mniej, ale też nie bardziej, niż każdego innego przedsiębiorstwa.

Jeżeli spojrzymy na bank z perspektywy jego istoty, zobaczymy bardzo ciekawy obraz. Jest to swoista elektrownia, dla której paliwem są pieniądze. Dostarczane we właściwej ilości i proporcjach określanych m.in. przez regulacje prawne, w skarbcu zostają zamienione na czystą energię. Ta następnie jest przesyłana do różnych gałęzi gospodarki i życia społecznego w formie kredytów. Pracownicy banku – to maszynista, palacz, dostawca paliwa, jak również jego dystrybutorzy. Natomiast zadaniem każdego zarządu banku jest takie zorganizowanie wszystkich procesów maszyny bankowej, by bezpiecznie i z możliwie największą wydajnością przetwarzała paliwo na energię, generując przy tym racjonalne zyski.

Wyższe zyski, niższe koszty, normy w normie

Elektrownie i banki ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: