Prezentacja: Internet wymusza realizację usług w czasie rzeczywistym

NBS 2012/05

Odkąd standardem stała się bankowość internetowa, która umożliwia szybki dostęp do rachunku, koniecznością jest ciągłe zwiększenia tempa świadczenia usług bankowych. W środowisku on-line życie dzieje się tu i teraz.

Odkąd standardem stała się bankowość internetowa, która umożliwia szybki dostęp do rachunku, koniecznością jest ciągłe zwiększenia tempa świadczenia usług bankowych. W środowisku on-line życie dzieje się tu i teraz.

Klienci oczekują, by wszystkie oferty banku działały natychmiast. Komunikaty SMS i doładowania, zaliczające się do dodatkowych usług bankowych, działają w czasie rzeczywistym i są wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów. Kolej na następne usługi. Do najbardziej oczekiwanych należą natychmiastowe przelewy, w puli są też ubezpieczenia, które można kupić w całości on-line.

Systemy oferujące usługi w czasie rzeczywistym są naturalną konsekwencją rozwoju internetu. Skoro wszystko jest dziś ekspresowe, czemu klient miałby czekać na dotarcie przelewu, czy zakup polisy? Wykorzystując dostępne na rynku narzędzia, nowoczesny bank może już teraz oferować swoim klientom usługi działające w czasie rzeczywistym. To korzyść nie tylko dla klienta – opłata za usługę równie szybko trafia do banku.

SMS, czyli bezpośrednio, tanio i skutecznie

Najprostszym przykładem systemu działającego w czasie rzeczywistym jest komunikacja SMS. Klienci chętnie wykorzystują krótkie wiadomości tekstowe do autoryzacji transakcji. Telefon jest dzisiaj w każdej kieszeni, dlatego banki coraz chętniej myś...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: