Prezentacja: Nowoczesny Bank Spółdzielczy 58 Systemy IBM: od razu gotowe do użycia

NBS 2013/05

W obecnych czasach rzadko kto może pozwolić sobie na wybudowanie gotowego Centrum Przetwarzania Danych, od samego początku wypełnionego po brzegi nowym sprzętem, bez zleceń, bez długoterminowych umów i bezpiecznej wizji przyszłości. Taką serwerownię trzeba budować od małej infrastruktury i rozbudowywać w miarę wzrostu zapotrzebowania.

Spowolnienie gospodarcze – to wyrażenie weszło na dobre w głowy przedsiębiorców. To właśnie ono często powstrzymuje firmy przed realizacją planowanych inwestycji i zmniejsza obrót pieniądza. Taki stan pozwala jednak na refleksję, ponowne rozpatrzenie modelu biznesowego firmy, otwiera też nowe możliwości prowadzenia biznesu. Korzystają z tego głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, które wedle szacunków, w całej Unii są źródłem 60 proc. produkcji. Oznacza to, że głównie w nich możemy upatrywać ratunku dla Europy. Specyfika działalności biznesowej banków spółdzielczych może okazać się tu nie bez znaczenia a potwierdza to fakt, że w niektórych krajach potencjał drzemiący w tych organizacjach został dostrzeżony i – aby rozruszać gospodarkę – przyjęto specjalne regulacje ułatwiające ich działalność.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: