Prezentacja PayTel: Nasze usługi Twój zysk

NBS 2016/09

Kim jesteśmy? Stale rozwijamy i udoskonalamy nasze usługi w celu zapewnienia klientom nowoczesnych produktów wspieranych przez innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Kim jesteśmy? Stale rozwijamy i udoskonalamy nasze usługi w celu zapewnienia klientom nowoczesnych produktów wspieranych przez innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Jesteśmy wiodącą na polskim rynku firmą w zakresie usług dodanych: obsługi kart płatniczych, doładowań elektronicznych oraz płatności za rachunki wystawców masowych. PayTel posiada własne aplikacje terminalowe i własną infrastrukturę, opartą na sprawdzonym na świecie systemie centralnym. Dysponujemy także własnym zespołem programistycznym, centrum telefonicznej obsługi klienta oraz m.in. systemem zarządzania terminalami. Dlatego też wiele procesów, np. serwis czy instalacja urządzeń, jesteśmy w stanie realizować szybciej i efektywniej.

Bezpieczeństwo

PayTel posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej (IP32/2015), w rozumieniu Ustawy o usługach płatniczych z dnia 19 sierpnia 2011 r. (Dz.U. 2011 nr 199 poz. 1175 ze zm.) i jest podmiotem nadzorowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jesteśmy certyfikowanym procesorem VISA i MasterCard, a także – w roli Agenta Rozliczeniowego – uczestnikiem systemu płatności BLIK prowadzonego przez Polski Standard Płatności.

System PayTel spełnia wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa i ciągłości pracy stawiane systemom bankowym i finansowym. Naszym klientom gwarantujemy usługi i systemy transakcyjne najwyższej jakości, spełniające rygorystyczne standardy bezpieczeństwa. PayTel posiada potwierdzenie zgodności procesów i zasad bezpieczeństwa z wymogami standardu PCI 3.0.

nbs.2016.09.foto.067.e.267xPCI DSS to światowy standard ustalony przez organizacje płatnicze w celu ochrony danych kartowych. Jest to standard zabezpieczeń, którego zastosowanie ma na celu zagwarantowanie klientom korzystającym z kart płatniczych, że ich dane kartowe są bezpieczne i nie zostaną wykorzystane niezgodnie z prawem.

Właściciel

COMP S.A. jest spółką technologiczną specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT, bezpieczeństwa sieciowego oraz rozwiązaniach dedykowanych dla rynku handlu i usług. Mając 25 lat doświadczeń, COMP S.A. jest obecnie jednym z największych integratorów rozwiązań informatycznych na polskim rynku, z powodzeniem łącząc produkty własne z rozwiązaniami oferowanymi przez innych producentów sprzętu i oprogramowania. Grupa COMP jest również niekwestionowanym liderem na polskim rynku urządzeń fiskalnych (marki Novitus i Elzab), oferując szeroki wachlarz kas fiskalnych, drukarek fiskalnych i rozwiązań wspierających sektor detaliczny. Spółka PayTel uzupełnia ofertę grupy o rozwiązania w zakresie realizacji transakcji bezgotówkowych i obsługi pieniężnej.

nbs.2016.09.foto.067.d.400xWartości spółki

Podstawowe elementy budujące nasz potencjał to:

 • wiedza i doświadczenie gromadzone przez lata od naszych klientów;
 • zaangażowany zespół, który stawia na ciągły rozwój;
 • zaplecze technologiczne oferowane przez grupę kapitałową COMP S.A.;
 • nacisk na bezpieczeństwo i transparentność w odniesieniu do powierzanych przez klienta środków;
 • czynny udział w tworzeniu dobrego wizerunku i zaufania dla sektora finansowego i obrotu bezgotówkowego w Polsce i za granicą

nbs.2016.09.foto.067.c.400xnbs.2016.09.foto.067.e.400xUsługi

 • ePay – Akceptacja kart płatniczych – możliwość przyjmowania transakcji kartami płatniczymi VISA i MasterCard, w tym płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem terminali, PIN-padów oraz innych urządzeń akceptujących, np. terminali samoobsługowych. Dostępne są również transakcje bezgotówkowe przy użyciu telefonu komórkowego w ramach systemu BLIK.
  BLIK to prosty, szybki i bezpieczny system płatności mobilnych. Dla każdej takiej transakcji generowany jest jednorazowy, sześciocyfrowy kod, który można wykorzystać tylko przez dwie minuty (po tym czasie można wygenerować kolejny kod). Klient potwierdza każdą taką transakcję w aplikacji mobilnej, na swoim telefonie, akceptując kwotę transakcji.
  PayTel jako pierwszy agent rozliczeniowy umożliwia użytkownikom BLIKA dokonywanie płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem technologii NFC, bez konieczności wpisywania kodu BLIK do urządzenia akceptującego.
 • eVoucher – Doładowania elektroniczne – dystrybucja kodów dla usług przedpłaconych (pre-paid) operatorów telefonii komórkowej czy internetu, w tym np. PaySafeCard. Oferujemy także możliwość wdrożenia sprzedaży doładowań elektronicznych zintegrowanej z systemami kasowymi. PaySafeCard to nowy rodzaj doładowań na terminalach w sieci Pay- Tel, służący do płatności w internecie.
  Dostępne są karty o wartościach: 20, 30, 50, 100 i 300 zł. Na każdej z nich znajduje się 16-cyfrowy kod PIN. Kod ten klient podaje w sklepie internetowym, w którym kupuje towar lub płaci za usługę.< br> PaySafeCard umożliwia dokonanie płatności w sieci internetowej bez konieczności podawania danych osobowych oraz posiadania kart płatniczych.
 • eBill – Płatności za rachunki – przyjmowanie oraz rejestracja płatności za faktury wystawców masowych. Zarządzamy przepływem informacji oraz środków pieniężnych z punktu obsługi klienta do beneficjenta płatności (wystawcy faktury). Jesteśmy w stanie przyjąć wszystkie rachunki i faktury, także te, które nie posiadają kodów kreskowych.
  W procesie płatności za rachunki Pay- Tel występuje jako agent, który gwarantuje przekazanie środków wystawcy rachunku na określone konto w określonym czasie. Po uiszczeniu opłaty za wystawiony przez wystawcę rachunek, klient otrzymuje pokwitowanie, które jest potwierdzeniem przyjęcia zlecenia płatniczego oraz stanowi dowód dokonania płatności.

nbs.2016.09.foto.067.b.400xOferta terminali

 • Ingenico iWL250, mobilny – zewnętrzny PIN Pad certyfikowany przez PCI, dla bezpiecznego wprowadzania kodu PIN; szybkie i bezpieczne transakcje dzięki wydajnemu procesorowi, rozbudowanej pamięci i nowoczesnemu systemowi; wydajna antena zapewniająca wysoką jakość sygnału GPRS.
 • Ingenico iCT220, stacjonarny – oszczędność miejsca przy kasie oraz wygoda w użyciu; płatności zbliżeniowej przy użyciu wewnętrznego czytnika lub zewnętrznego PIN Pada; zintegrowana drukarka termiczna z ergonomicznym zasobnikiem eliminuje problemy z zacięciem papieru.
 • Verifone VX675, mobilny, mały i przenośny – zaawansowana technologia, elegancki design i niezwykle wytrzymała konstrukcja sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem dla takich branż, jak restauracje, hotelarstwo, usługi kurierskie, transport oraz każda działalność wymagająca bezpiecznego akceptowania płatności w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Spełnia także wszystkie standardy i wymogi bezpieczeństwa dla transakcji elektronicznych.
 • Verifone VX520, stacjonarny, prosta obsługa i szybkie transakcje – solidny i wytrzymały terminal obsługiwany na ladzie, oferujący niedoścignioną wydajność i bezpieczeństwo. Może dostarczać także usługi dodatkowe, jak np. programy lojalnościowe i kupony rabatowe. Pełny zakres opcji komunikacyjnych: od modemu, przez ethernet, po czteropasmowy GPRS oraz opcjonalne zasilanie akumulatorowe umożliwiają użytkowanie VX 520 w dowolnym miejscu. Dodatkowym atutem jest specjalnie zaprojektowana obudowa pozwalająca na ukrycie okablowania.

 

Udostępnij artykuł: