Prezentacja raportu Komitetu Obywatelskiego do spraw Bezpieczeństwa Emerytalnego (KOBE)

Finanse i gospodarka

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję prasową:Komitetu Obywatelskiego do spraw Bezpieczeństwa Emerytalnego (KOBE)

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję prasową:Komitetu Obywatelskiego do spraw Bezpieczeństwa Emerytalnego (KOBE)

Konferencja będzie poświęcona prezentacji Raportu KOBE, który stanowi krytyczną analizę "Przeglądu funkcjonowania systemu emerytalnego" zaprezentowanego przez MF i MPiPS. W obszernym raporcie KOBE możemy przeczytać m.in., że "Przegląd..." zawiera "rażące błędy i przemilczenia", a "rządowy dokument był przygotowany pod silną presją udowodnienia z góry założonej tezy, że OFE są instytucją marnotrawną, przynoszącą wszystkim skody". Przedstawiciele KOBE pokazują, że teza ta jest nieprawdziwa, a "Przegląd..." i jego rekomendacje podporządkowane są realizacji bieżących politycznych celów. Z kolei "fałszywa diagnoza odbiera rację bytu wyprowadzonym w Przeglądzie rekomendacjom".

Termin spotkania: 25 lipca 2013 r. (czwartek), godz. 11:00

Miejsce: Sala Oskara Langego (408, IV p.), Wydział Nauk Ekonomicznych UW, ul. Długa 44/50, Warszawa.

Uprzejmie proszę o potwierdzenie przybycia na adres: komitetemerytalny@gmail.com, nr kontaktowy: +48 725 212 552. Maciej Bitner (sekretarz): +48 605 829 824

Źródło: Komitet Obywatelski

Udostępnij artykuł: