Prezentacja raportu „Ułatwienia w głosowaniu” wiedza, opinie i oczekiwania?

Polecamy

Prezentacja raportu "Ułatwienia w głosowaniu" wiedza, opinie i oczekiwania?

Prezentacja raportu "Ułatwienia w głosowaniu" wiedza, opinie i oczekiwania?

Jakie ułatwienia w głosowaniu zastosować, by w wyborach wzięli udział wszyscy wyborcy, którzy wyrażą taki zamiar? Jak niwelować bariery organizacyjne i techniczne, które napotykają wyborcy niepełnosprawni oraz w zaawansowanym wieku? Czy Polacy są dobrze poinformowani o istniejących już ułatwieniach w głosowaniu i czy brak wiedzy nie wpłynie na ograniczoną skuteczność np. procedur głosowania korespondencyjnego,  czy przez pełnomocnika?

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego zaprasza na prezentację raportu "Ułatwienia w głosowaniu" wiedza, opinie i oczekiwania?, przygotowanego przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich wraz z Centrum Badania Opinii Społecznej, poświęconego opiniom, oczekiwaniom i wiedzy polskich wyborców na temat ułatwień w głosowaniu.

Wyniki zaprezentują i skomentują autorzy badań:

  • Beata Roguska, Centrum Badania Opinii Społecznej,
  • dr Jarosław Zbieranek, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

Zaprezentowane zostanie również kalendarium terminów zgłaszania przez wyborców zamiaru skorzystania z ułatwień. Wskazane zostaną również działania organizacyjne jakie mogą podjąć jeszcze przed wyborami instytucje i organizacje w celu zniwelowania barier i ograniczeń w uczestnictwie w wyborach.

Spotkanie odbędzie się w Biurze Informacyjnym PE w Warszawie przy ulicy Jasnej 14/16a we wtorek 29 kwietnia, o godzinie 10.00.

Źródło: Parlament Europejski

Udostępnij artykuł: