Prezentacja: Rok bankowości mobilnej

NBS 2013/05

8 marca 2012 roku rozpoczęła się era bankowości mobilnej w bankach spółdzielczych. Tego dnia firma Basement Systems Poland uruchomiła w Banku Spółdzielczym we Wschowie natywny system bankowości mobilnej bPay.

8 marca 2012 roku rozpoczęła się era bankowości mobilnej w bankach spółdzielczych. Tego dnia firma Basement Systems Poland uruchomiła w Banku Spółdzielczym we Wschowie natywny system bankowości mobilnej bPay.

Bank Spółdzielczy we Wschowie jako pierwszy bank spółdzielczy umożliwił swoim klientom dostęp do usług bankowych za pomocą smartfonów i tabletów, i to od razu dla czterech najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych Android, iOS, Windows Phone oraz Blackberry.

Od tego czasu minął rok, a bankowość mobilna nadal nie jest standardem w bankach komercyjnych. Takiej aplikacji nie posiadają jeszcze dzisiaj duże banki komercyjne, jak m. in. PKO BP, Eurobank, Credit Agricole, Kredyt Bank, Bank Pocztowy, BGŻ, Deutsche Bank, BOŚ, Toyota Bank oraz Volkswagen Bank. Natomiast coraz dynamiczniej bankowość mobilna zdobywa rynek banków spółdzielczych. Aplikację mobilną bPay Basement Systems Poland uruchomił również w radomszczańskim ESBANKU, barlineckim GBS Banku oraz w Banku Spółdzielczym w Jastrzębiu Zdroju. W kolejnych bankach spółdzielczych są uzgadniane wdrożenia systemu, a w kilkunastu bankach są prowadzone jego testy.

Skąd sukces aplikacji bPay? Po pierwsze oczywiste zalety aplikacji mobilnej, takie jak intuicyjna obsługa, prosty, ale elegancki i czytelny interfejs, działanie bez opóźnień oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. Po drugie, co jest bardzo istotne ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: