Prezentacja: Sieć na miarę siedziby

NBS 2013/09

Implementacja nowej infrastruktury sieciowej przez Poznański Bank Spółdzielczy jest najlepszym przykładem na to, że - przy racjonalnym podejściu do inwestycji - nawet niewielkie banki mogą korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

Pierwszego lipca tego roku centrala Poznańskiego Banku Spółdzielczego przeprowadziła się do nowoczesnego i funkcjonalnego budynku przy ulicy Bolesława Krzywoustego 3. Kierownictwo banku rozważało różne koncepcje nowej centrali: samodzielną budowę siedziby lub rewitalizację zabytkowej kamienicy. Ostatecznie zdecydowano się na zakup w stanie surowym jednego z powstających właśnie biurowców. Wczesny etap inwestycji pozwolił na pełną adaptację budynku do potrzeb bankowych.

Nowa siedziba banku wymusiła budowę najistotniejszego elementu infrastruktury centrali – nowej sieci informatycznej. Przeprowadzanie centrali banku metodą przenoszenia starego sprzętu praktycznie nie wchodzi w grę – wiąże się bowiem ze zbyt dużym ryzykiem.

Bank wie, czego chce…

Specjaliści IT banku sami zaprojektowali sieć logiczną i sformułowali założenia ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: