Prezentacja: Uwolnij potencjał drzemiący w IT Infrastruktura Konwergentna HP

BANK 2010/11

Ankieta wykonana przez InformationWeek w 2009 r. wśród 500 dyrektorów IT wykazała, że przedsiębiorstwa statystycznie wydają 70 proc. swojego budżetu na utrzymanie i działania operacyjne. A jedynie 30 proc. na innowacje, takie jak implementacja nowych aplikacji i usług w celu zyskania lepszej pozycji rynkowej. Dla dobra biznesu proporcje te warto odwrócić.

Od lat organizacje IT uzupełniają swoją infrastrukturę o kolejne serwery, pamięci masowe, urządzenia sieciowe w celu sprostania wymaganiom, jakie stawiają im aplikacje oraz rosnąca liczba danych. Na przestrzeni czasu zasoby IT zostały uwięzione w niezliczonej ilości “silosów” z reguły przerośniętych i przeinwestowanych oraz trudnych do zarządzania. Nieuchronnie prowadzi to do zmniejszonej produktywności IT i wzrostu złożoności zarządzania. Implementacja nowych usług jest trudna bądź bardzo kosztowna. W rezultacie infrastruktura sieciowa i pamięci masowych nie nadąża za wirtualizacją serwerów. Lekarstwem na przerost w infrastrukturach IT jest zlikwidowanie technologicznych “silosów” i uczynienie ze wszystkich elementów infrastruktury zasobów uniwersalnego przeznaczenia na potrzeby instalacji różnorodnych aplikacji. Działanie to musi iść w parze ze stworzeniem jednorodnego systemu zarządzania zasobami systemu jako usługą.

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: