Prezentacja: Wiele banków jeden numer do zastrzegania kart

EDS 2014

Z poczatkiem listopada ruszyła kampania informacyjna Systemu Zastrzegania Kart (+48) 828 828 828. Ma na celu zwiększenie wśród posiadaczy kart bankowych świadomości, że funkcjonuje w Polsce jednolity System Zastrzegania Kart. Służyć ma także dalszej popularyzacji posługiwania się kartami i rozwojowi obrotu bezgotówkowego w Polsce.

Związek Banków Polskich uruchomił System Zastrzegania Kart 1 stycznia 2014 r. Pozwala on na szybsze i bardziej efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych, nawet jeśli jej posiadacz nie zna numeru telefonu do własnego banku.

eds.2014.foto.048.b.400xDzwoniąc pod nr (+48) 828 828 828 można z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych zastrzec utraconą kartę. Zautomatyzowana infolinia IVR wykorzystuje technologię rozpoznawania mowy. Posiadacz karty po wybraniu nazwy banku zostanie przekierowany do właściwej infolinii. Komponent rozpoznawania mowy rozpoznaje każdą nazwę banku na wszelkie, powszechnie wykorzystywane sposoby wypowiadania danej nazwy – uwzględnia skróty, pełne formy, pominięte słowa w pełnej nazwie, a w przypadku nazw banków o niepolskim brzmieniu będzie umożliwiał rozpoznawanie nazwy w oryginalnym języku. System będzie samoczynnie douczać się po każdej rozmowie, a portal głosowy może prowadzić obsługiwać równolegle wiele połączeń.

Numer (+48) 828 828 828 jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem jest koszt połączenia z infolinią, zgodny z tabelą opłat operatora.

Operatorem sytemu jest ZBP. Powstał on dzięki zaangażowaniu NBP. Partnerami systemu są: MasterCard, Visa, Exatel i First Data.

Wiecej informacji na portalu: www.zastrzegam.pl

eds.2014.foto.049.550x

 

Udostępnij artykuł: