Prezentacja: ZERTO Nr 1 w replikacji środowiska VMWare

NBS 2015/09

ABN AMRO Clearing przetwarza miliony transakcji finansowych rocznie. W celu minimalizacji ryzyka i sprostania wymaganiom zgodności z przepisami konieczne jest wydajne zarządzanie procesami ciągłości działania przedsiębiorstwa oraz odzyskiwania awaryjnego. ABN AMRO Clearing od zawsze dysponował możliwością kontrolowania procesów BC/DR, jednak odbywało się to ręcznie. Nie stanowiło to problemu, dopóki firma posiadała zaledwie dziesięć maszyn wirtualnych (VM). Jednak gdy jej organizacja stawała się coraz bardziej złożona, wraz z nią powiększało się środowisko i obecnie setki VM wymagają stosowania procesów BC/DR. Procedury manualne, które sprawdzały się przy dziesięciu maszynach wirtualnych, nie nadają się do zarządzania setkami VM.

Firma ABN AMRO Clearing potrzebowała prostego, zautomatyzowanego rozwiązania, które zapewniłoby sprawne zarządzanie procesami BC/DR w ich środowisku. Przeanalizowano usługę VMWare vCenter Site Recovery Manager (SRM). Stopień skomplikowania dwuproduktowego rozwiązania oraz niemożność replikacji pojedynczych VM wykluczyło takie rozwiązanie z gry. Prosta i wydajna replikacja Zerto Virtual Replication okazała się być technologią idealnie skrojoną na potrzeby ABN AMRO Clearing. Uruchomienie odzyskiwania typu failover, failback oraz awaryjnego wymagało od teraz zaledwie kilku kliknięć i było idealnie wyskalowane dla powiększającego się środowiska firmy. Udało się zredukować czas uzyskiwania dostępu do aplikacji przez użytkowników końcowych na stanowiskach docelowych o 97%.

Problem

ABN AMRO Clearing posiada setki maszyn wirtualnych, którymi trzeba zarzą...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: