Prezentacje: Biuro Informacji Kredytowej dla bankowosci spółdzielczej

NBS 2009/02

Bankowość spółdzielcza to ważne ogniwo systemu wymiany informacji Biura Informacji Kredytowej. Z roku na rok coraz więcej banków spółdzielczych decyduje się na dołączenie do grona użytkowników tego systemu. W tej chwili jest ich już blisko 100.

Biuro Informacji Kredytowej cały czas stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Aby ułatwić korzystanie z produktów i usług, BIK przygotowało specjalną ofertę współpracy za pośrednictwem banków zrzeszających. Dzięki niej BIK zapewnia bankom spółdzielczym dostęp do informacji o ponad 52 mln rachunków kredytowych należących do 21 mln osób, a także do Centralnej Ewidencji Dłużników InfoMonitora Biura Informacji Gospodarczej, bez żadnych dodatkowych kosztów.

W 2008 r. w systemie wymiany informacji kredytowej BIK – Klient Indywidualny zarejestrowanych było 210 instytucji, które pobrały łącznie ponad 19,8 mln raportów BIK. Było to o 31 proc. więcej niż w 2007 r.

Wraz z przystępowaniem do BIK większej liczby banków spół...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: