Prezentacje: Rewolucja płatności bezstykowych i mobilnych

NBS 2009/07-08

Konferencja zatytułowana "Płatności bezstykowe: technologia i praktyka, wyzwania i efekty" spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Przybyło na nią ponad sto osób reprezentujących przede wszystkim sektor finansowy oraz firmy produkujące karty bezstykowe i rozwiązania informatyczne i logistyczne zapewniające sprawną obsługę p0atności bezstykowych i mobilnych. Świadczy to dobitnie o zaawansowaniu prac prowadzonych w Polsce w zakresie wykorzystania technologii RFID dla obsługi płatności.

Sławomir Cieśliński
Zdjęcia: Kamila Pawlikowska, Sławomir Cieśliński

Tegoroczna czerwcowa sesja z cyklu „Polskie Karty i Systemy” odbywała się w dwa lata po poprzedniej poświęconej tej samej tematyce. Wtedy temat płatności bezstykowych był technologiczną nowinką, natomiast dziś staje się dla wielu instytucji wyzwaniem wymagającym strategicznej decyzji: podejmujemy ten temat czy nie? Jak szybko, na jaką skalę?

Patronami Honorowymi konferencji byli Związek Banków Polskich i Visa Europe, a jednym z jej patronów medialnych Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: