Prezes Banku Światowego rezygnuje ze stanowiska

Gospodarka

Prezes Banku Światowego Jim Yong Kim rezygnuje ze stanowiska - komunikat tej treści pojawił się na stronach tej instytucji.

Mężczyzna w okularach, Koreańczyk
World Bank President Jim Yong Kim on October 24, 2013 in Washington DC. Photo © Dominic Chavez/World Bank

Prezes Banku Światowego Jim Yong Kim rezygnuje ze stanowiska - komunikat tej treści pojawił się na stronach tej instytucji.

W komunikacie na stronach Banku Światowego czytamy, że prezes Jim Yong Kim rezygnuje z pełnienia swojej funkcji po 6 latach pracy na tym stanowisku.Pod jego przywództwem Bank Światowy miał do zrealizowania dwa główne cele: zlikwidować do 2030 roku skrajną nędzę i zwiększyć zamożność 40 procent najbiedniejszych ludzi w krajach rozwijających się.Jim Yong Kim informuje w komunikacie banku, że natychmiast po odejściu z Banku Światowego dołączy do firmy zajmującej się inwestowaniem w rozwój infrastruktury w krajach rozwijających się.Powróci także do rady nadzorczej założonej z jego udziałem 30 lat temu organizacji Partners in Health.Prezes Kim odejdzie formalnie ze swego stanowiska w ostatnim dniu stycznia.Decyzję o mianowaniu prezesa Banku Światowego podejmują Stany Zjednoczone. O obsadzie prezesury Międzynarodowego Funduszu Walutowego decydują kraje europejskie.Siedziba Banku Światowego znajduje się w Waszyngtonie. Termin Bank Światowy odnosi się do dwóch z pięciu wyspecjalizowanych agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych działających razem w Grupie Banku Światowego.
Udostępnij artykuł: