Prezes BGŻ BNP Paribas: po przejęciu części Raiffeisen Bank Polska nie planujemy kolejnych akwizycji

Z rynku

Bank BGŻ BNP Paribas po zamknięciu transakcji przejęcia wydzielonej działalności Raiffeisen Bank Polska nie planuje kolejnych akwizycji w następnych latach, poinformował prezes Przemysław Gdański.

Bank BGŻ BNP Paribas po zamknięciu transakcji przejęcia wydzielonej działalności Raiffeisen Bank Polska nie planuje kolejnych akwizycji w następnych latach, poinformował prezes Przemysław Gdański.

Przemysław Gdański, prezes #BGZPNBParibas: nie planujemy kolejnych akwizycji i po zamknięciu transakcji z #RaiffeisenBankPolska

- Nasza strategia jest strategią wzrostu. Nie planujemy kolejnych akwizycji i po zamknięciu transakcji z Raiffeisen Bank Polska będziemy bankiem o na tyle dużej skali działania, że wzrost w kolejnych latach będzie odbywał się organicznie - powiedział Gdański podczas konferencji prasowej.Głównym założeniem zaprezentowanej dziś strategii "Fast Forward" na lata 2018-2021 jest koncentracja na kliencie, transformacja cyfrowa produktów, usług i procesów, co przyspieszy rozwój i przyczyni się do zwiększenia rentowności. Jednocześnie nowa strategia zakłada realizację wzrostu poprzez przejęcie zorganizowanej części działalności Raiffeisen Banku Polska, pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód.

Umowa nabycia części działalności Raiffeisen Bank Polska

W kwietniu Grupa BNP Paribas wspólnie z Bankiem BGŻ BNP Paribas (BNPP) zawarły umowę nabycia części działalności Raiffeisen Bank Polska (RBPL). Nabywana część działalności obejmuje podstawową działalność bankową RBPL z wyłączeniem portfela kredytów hipotecznych oraz kilku innych aktywów. Cena nabycia wynosi 3,25 mld zł. Zamknięcie transakcji przewidywane jest w IV kwartale 2018, po otrzymaniu zgód regulacyjnych.Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Na koniec 2017 r. jego aktywa wyniosły 72,75 mld zł.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: