Prezes GPW: “pieczątka” rynku rozwiniętego działa na inwestorów

Gospodarka

Logo GPW
Źródło: GPW

"Pieczątka" rynku rozwiniętego dla warszawskiej giełdy od FTSE Russell "działa na inwestorów", ocenił prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Marek Dietl.

Marek Dietl, prezes @GPW_WSExchange: pieczątka rynku rozwiniętego od FTSE Russell działa #GPW #giełda

“Kiedy rozmawiamy z inwestorami zagranicznymi widzimy, że pieczątka rynku rozwiniętego od FTSE Russell działa” – powiedział Dietl podczas konferencji z okazji CEE Capital Markets Conference – Londyn 2019 organizowanego przez PKO BP.

Wskazał, że pytania zagranicznych inwestorów koncentrują wokół podstawowego biznesu i technologii.

Plany rozwoju technologicznego

“Są pytania o podstawowy biznes, czyli pogłębianie arkusza zleceń i tu pokazujemy platformę pożyczek papierów wartościowych. Pojawia się zainteresowanie naszymi planami rozwoju technologicznego. Mimo rozmiarów GPW, nie mamy technologii do sprzedaży, co jest ograniczeniem perspektyw wzrostu. Istotne jest dla mnie, aby badać możliwości rozwoju technologicznego i rozmowy z firmami technologicznymi, aby poprawiać oprzyrządowanie naszego parkietu” – dodał prezes GPW.

Czytaj także: Nowe instrumenty pochodne w ofercie GPW >>>

We wrześniu ub.r. agencja indeksowa FTSE Russell przekwalifikowała Polskę z “emerging markets” do “developed markets”. Polska to pierwszy kraj od niemal dekady, który awansował do rynków rozwiniętych, to również pierwszy przypadek zakwalifikowania do tego grona kraju z Europy Środkowo-Wschodniej.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: