Prezes ING Banku Śląskiego: Polski sektor bankowy nie jest nowoczesny

Multimedia / Wydarzenia

Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego
Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego na IV Kongresie Forum Technologii Bankowych 2019 Fot. aleBank.pl

Brunon Bartkiewicz prezes ING Banku Śląskiego w wywiadzie przed kamerami aleBank.pl: Nie da się przejść od króla Ćwieczka do formuły w pełni cyfrowej – co było pointą jego wystąpienia poświęconego transformacji cyfrowej podczas Kongresu Forum Technologii Bankowych 2019

#BrunonBartkiewicz: Trzeba lekcje odrabiać po kolei. I dlatego postęp cyfrowy to jednak ewolucja #FTB @INGBankSlaski

Podczas  Kongresu Forum Technologii Bankowych 2019 Brunon Bartkiewicz  prezes ING Banku Śląskiego w swoim przemówieniu wprowadzającym do kongresu mówił o transformacji cyfrowej w sektorze bankowym. Jego wystąpienie nosiło tytuł Rewolucja czy ewolucja.

W wywiadzie dla aleBank.pl mówił: Nie mam przekonania, że polski sektor bankowy jest nowoczesny. Mamy ciekawe rozwiązania w obszarze nawigacji.  Ale nie to decyduje o długofalowej przewadze konkurencyjnej, bo to są elementy, które można kopiować. To, że banki w Polsce nadążają za potrzebami klienta, a nawet przesuwają się do kolejnej fazy gdzie podstawia się klientowi rozwiązania, które są przez niego doceniane, mimo że ich klient nie oczekuje, to predystynuje  polskie banki do stwierdzenia – tak jesteśmy nowocześni.

Czytaj także: Prezes Stypułkowski o przyszłości mBanku po fuzji Commerzbanku i Deutsche Banku podczas Kongresu Forum Technologii Bankowych

Jednak z punktu widzenia technologicznego nie uważam, że polskie banki są nowoczesne, że mają dobre rozwiązania infrastrukturalne, prawidłowo zbudowane metody zarządzania danymi itd. – dodał prezes ING Banku Śląskiego.

Prezes Bartkiewicz podkreślał, że banki mają cały czas lekcję do odrobienia.  Jego zdaniem jeśli dany podmiot zamierza wprowadzać rozwiązania cyfrowe, to musi przejść etapy poprzedzające tego typu przedsięwzięcie.

Prezes ING Bank Śląskiego mówi: Kto nie nadążał za postępem technologicznym, organizacyjnym i kulturowym, będzie miał duże trudności z przeprowadzaniem transformacji  cyfrowej. Trzeba lekcje odrabiać po kolei. I dlatego postęp cyfrowy to jednak ewolucja.

Brunon Bartkiewicz, Prezes Zarządu, ING Bank Śląski

Brunon Bartkiewicz, Prezes Zarządu, ING Bank ŚląskiRozmowa ze Studia aleBank.pl na IV Kongresie Forum Technologii Bankowych 2019#KongresFTB

Opublikowany przez aleBank.pl – Bankowość. Finanse. Samorząd. Środa, 3 kwietnia 2019

 

Więcej informacji z Kongresu Forum Technologii Bankowych 2019 >>>

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: