Prezes NBP: możliwe kilkukrotne zwiększenie skali finansowania sektora bankowego

Gospodarka / Z rynku

Adam Glapiński
Adam Glapiński Fot: Krystian Maj/KPRM

Możliwe jest kilkukrotne zwiększenie skali finansowania sektora bankowego - napisał w artykule dla Dziennika Gazety Prawnej, prezes NBP Adam Glapiński.

Adam #Glapiński: już teraz @nbppl zasilił banki w środki wystarczające do wspierania przeciwdziałania skutkom epidemii, a możliwe jest jeszcze nawet kilkukrotne zwiększenie skali tego finansowania #NBP #banki #koronawirus #COVID19

„(…) Tak, więc już teraz NBP zasilił banki w środki wystarczające do wspierania przeciwdziałania skutkom epidemii, a możliwe jest jeszcze nawet kilkukrotne zwiększenie skali tego finansowania” – napisał.

Czytaj także: Kosztem ochrony gospodarki przed koronawirusem będzie inflacja?

Uniknięcie deflacji

Szef NBP dodał, że obecne działania banku centralnego mają na celu umożliwienie gospodarce powrotu na normalne tory, a przez to uniknięcie deflacji.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

„Obecne działania NBP to ogromna inwestycja, która ma umożliwić polskiej gospodarce jak najszybszy powrót do normalnego funkcjonowania po okresie pandemii, a przez to uchronić nas przed jej wtórnymi efektami, w tym nadmiernym spadkiem dynamiki cen oraz ryzykiem deflacji” – napisał.

Bądź na bieżąco z tematem koronawirusa – zapisz się na nasz newsletter >>>

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: