Prezes Pekao: kwestia fuzji z Aliorem jest zamknięta. Nie prowadzimy żadnych innych rozmów ws. akwizycji

Z rynku

Bank Pekao nie prowadzi obecnie żadnych rozmów dotyczących akwizycji - zarówno w Polsce, jak i za granicą i koncentruje się na realizacji strategii stand-alone, poinformował prezes Michał Krupiński.

#MichałKrupiński: prezes @BankPekaoSA: nie prowadzimy obecnie żadnych rozmów dotyczących akwizycji - zarówno w Polsce, jak i za granicą i koncentrujemy się na realizacji strategii stand-alone #BankPekao #Pekao #Alior

“Aktualnie – zgodnie z tym, co mówiliśmy – aby utrzymać nasz guidance dotyczący zysku netto i wzrostu biznesu nie rozpatrujemy żadnych projektów akwizycyjnych i nie widzimy aktywów, które mogłyby być potencjalnie interesujące. Wykluczamy możliwość akwizycji zagranicznych na tym etapie” – powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej.

“Z naszego punktu widzenia kwestia potencjalnej fuzji z Aliorem jest zamknięta” – podkreślił prezes.

Czytaj także: Fuzji jednak nie będzie: Bank Pekao odstąpił od negocjacji w sprawie połączenia z Aliorem >>>

Rynek dobrze przyjął informację o odstąpieniu od negocjacji

Krupiński powtórzył, że proces negocjacji z Aliorem trwał długo, był bardzo dobrze przygotowany. Jednakże biorąc pod uwagę moment cyklu makro na świecie i w Polsce, zmienność na rynkach oraz brak satysfakcjonujących warunków cenowych, Bank Pekao zdecydował się na odstąpienie od negocjacji.

“Rośniemy o 7%, Alior o 5%, co oznacza, że rynek też dobrze przyjął tę informację” – podkreślił Krupiński.

Czytaj także: Bank Pekao: 539,82 mln zł zysku netto w II kw. 2018 r. >>>

Bank Pekao poinformował we wtorek, że nie doszedł do porozumienia co do warunków połączenia z Alior Bankiem i odstąpił od dalszych negocjacji. Pekao pozostaje otwarty na opcje wzrostu nieorganicznego, które mogą zwiększyć wartość generowaną dla akcjonariuszy i są zgodne z realizowaną obecnie strategią.

Bank Pekao jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie.

Czytaj także: Fuzji nie będzie, problem pozostał

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: