Prezes Pekao SA o wynikach finansowych i cyfryzacji banku

Komentarze ekspertów

Podczas środowej ( 5 sierpnia) zdalnej konferencji prasowej zarząd Banku Pekao SA przedstawił wyniki banku po II kwartale tego roku. Poniżej prezentujemy fragment wypowiedzi Leszka Skiby p.o. prezesa banku, w którym mówi o polityce Pekao SA w czasie pandemii i spowolnienia gospodarczego.

Leszek Skiba, prezes Zarządu Banku Pekao S.A.,
Leszek Skiba, prezes Zarządu Banku Pekao S.A., Źródło: Konferencja prasowa 5 sierpnia 2020 r.

Podczas środowej ( 5 sierpnia) zdalnej konferencji prasowej zarząd Banku Pekao SA przedstawił wyniki banku po II kwartale tego roku. Poniżej prezentujemy fragment wypowiedzi Leszka Skiby p.o. prezesa banku, w którym mówi o polityce Pekao SA w czasie pandemii i spowolnienia gospodarczego.

#LeszekSkiba: Mamy więcej aktywnych użytkowników mobilnych, w ujęciu rocznym to jest ponad 30%, mamy już prawie 70% nowych pożyczek sprzedanych w kanałach cyfrowych, mamy ogromny przyrost transakcji #PeoPay @BankPekaoSA

Czas pandemii jest okazją do tego, żeby przyspieszyć cyfryzację, przyspieszyć to, co jest przyszłością sektora bankowego. Mamy tego pełną świadomość, że banki, które nie będą aktywnie szły do przodu jeśli chodzi o digitalizację, nowe usługi, nowe funkcjonalności będą po prostu przegrywać w konkurencji (…).

I patrząc na wyniki w drugim kwartale widzimy, że inwestycja w cyfryzację przynosi rezultaty.

Mamy więcej aktywnych użytkowników mobilnych, w ujęciu rocznym to jest ponad 30%, mamy już prawie 70% nowych pożyczek sprzedanych w kanałach cyfrowych, mamy ogromny przyrost transakcji PeoPay.

Prawie 1/3 wszystkich nowych rachunków inicjowana jest w kanałach cyfrowych.

To wskazuje, że nasze wysiłki przynoszą rezultaty, nie są to tylko puste inwestycje, które kiedyś w przyszłości będą się materializować, tylko już teraz widzimy pozytywny wpływ na sprzedaż.

To czym w drugim kwartale możemy się pochwalić, to że w ramach odmrażania gospodarki w dość trudnych warunkach, pomiędzy kwietniem a czerwcem, także widzimy wzrosty.

Dosyć silny wzrost w zakresie pożyczek gotówkowych, widzimy nowe otwierane rachunki gdzie przyrost jest widoczny, między kwietniem a czerwcem to wartości prawie dwukrotnie większe.

Tak samo widzimy dosyć wyraźny powrót klientów do naszych funduszy inwestycyjnych.

I to co jest istotne dla inwestorów - staramy się mieć ostrożne podejście w zarządzaniu bilansem. Widzimy ryzyka związane z pandemią i ryzyka związane z polityką kredytową.

Z tego powodu jesteśmy bardziej ostrożni, jeśli chodzi o średnią wartość kredytu konsumpcyjnego.

Staramy się wykorzystywać wszystkie możliwości wspierania naszych klientów w zakresie gwarancji, nie tylko gwarancji BGK. Jesteśmy jedynym bankiem, który oferuje gwarancje europejskie COSME (…).

Pierwsza połowa tego roku to jest moment, kiedy mamy świadomość, że trzeba trzymać koszty operacyjne w ryzach.  4% spadku kosztów operacyjnych rdr jest symbolem tego, jak poważnie traktujemy wynik banku (…).

Mamy prawie 10% przyrost dochodów w relacji do etatu. To pokazuje, jakim jesteśmy efektywnym bankiem.

Czytaj także: Zysk netto grupy powyżej oczekiwań w II kw., ale bank spodziewa dużego spadku w całym 2020 r.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: