Prezes PGNiG na EKG: trzymamy się zasady wypłaty do 50% zysku w formie dywidendy

Gospodarka / Wydarzenia

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie przewiduje braku wypłaty dywidendy za 2017 r., wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Woźniaka.

0006

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie przewiduje braku wypłaty dywidendy za 2017 r., wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Woźniaka.

#PiotrWoźniak, prezes #PGNiG na @EECKatowice: nie sądzę, żebyśmy coś takiego zaproponowali, jak brak wypłaty dywidendy #dywidenda #EKG2018 #EEC2018

- Trzymamy się zasady wypłaty do 50% zysku w formie dywidendy - powiedział Woźniak dziennikarzom w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.Wskazał, że decyzja powinna zapaść na miesiąc przed walnym zgromadzeniem.- Nie sądzę, żebyśmy coś takiego zaproponowali, jak brak wypłaty dywidendy - powiedział także prezes.

W czerwcu 2017 r. akcjonariusze PGNiG zdecydowali o przeznaczeniu 1,16 mld zł z zysku netto za 2016 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,2 zł na akcję.PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: