Prezes PKP Niezależnym Członkiem Rady Nadzorczej HSBC Bank Polska

Tylko u nas

Jakub Karnowski będzie nadzorował postępy we wdrażaniu strategii HSBC Bank Polska na stanowisku Niezależnego Członka Rady Nadzorczej.

Cieszymy się, że Jakub Karnowski dołączy do grona członków Rady Nadzorczej, pracowników banku i szerszej społeczności związanej z Grupą HSBC. Do Rady wnosi wiedzę i doświadczenie zgromadzone w sektorze publicznym i prywatnym, a jednocześnie – rzadko spotykane połączenie „know-how” zdobytego zarówno na rynkach finansowych, jak i w segmencie przedsiębiorstw – powiedział Chris Davies, Przewodniczący Rady Nadzorczej HSBC Bank Polska S.A. – Liczymy, że ze znajomością lokalnego i globalnego otoczenia makroekonomicznego i rynków finansowych oraz kwalifikacjami w zakresie zarządzania i nadzorowania działalności największych polskich spółek, będzie wspierał HSBC w realizacji planów wzrostowych w tym kraju.

Jakub Karnowski posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych i wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest absolwentem studiów MBA na Uniwersytecie w Minnesocie, posiada dyplom CFA. Był szefem gabinetu politycznego i doradcą ministra finansów Leszka Balcerowicza, z którym przeszedł do Narodowego Banku Polskiego pełniąc obowiązki doradcy, a następnie dyrektora Departamentu Zagranicznego. W latach 2003 – 2008 pracował w Banku Światowym w Waszyngtonie. Od 2008 był prezesem zarządu PKO Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, a od ponad 3 lat jest prezesem zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A.

Żródło: www.hsbc.pl

Udostępnij artykuł: