Prezes zarządu Grupy Azoty ZAK podał się do dymisji

Kadry

Paweł Stańczyk złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie oraz z funkcji prezesa zarządu Grupy Azoty ZAK - poinformowała spółka w czwartek.

Logo Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn
Źródło: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn

Paweł Stańczyk złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie oraz z funkcji prezesa zarządu Grupy Azoty ZAK - poinformowała spółka w czwartek.

Grupa Azoty ZAK poinformowała w czwartek w komunikacie, że w dniu 31 sierpnia 2022 r. Paweł Stańczyk złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie oraz funkcji prezesa zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA ze skutkiem na koniec dnia 11 września 2022 roku.

Przyczyna rezygnacji nie została wskazana

Paweł Stańczyk w latach 2020 – 2021 był prezesem zarządu PGNiG TERMIKA SA oraz wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych, w latach 2018–2020 sprawował funkcję wiceprezesa zarządu ds. rozwoju w ORLEN Serwis SA oraz president of board of directors w ORLEN Service Lietuva. W okresie 2016 – 2018 był prezesem zarządu spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych sp. z o.o. (Grupa PERN), a w 2016 – 2018: członkiem rady dyrektorów w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Grupa Azoty ZAK to producent nawozów azotowych oraz alkoholi OXO, a także plastyfikatorów i chemikaliów. Spółka informuje na swoich stronach internetowych, że posiada własną elektrociepłownię, port załadunkowy, świadczy specjalistyczne usługi laboratoryjne. Jest właścicielem i głównym sponsorem klubu siatkarskiego Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: