Prezes ZBP: kwestia zwolnienia z podatku bankowego na razie bez konkretnych rozstrzygnięć

Gospodarka / Z rynku

Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich
Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich (fot. ZBP)

Kwestia zwolnienia banków z podatku bankowego - o co apelował wcześniej ZBP - jest rozważana, ale na razie nie znalazła konkretnych rozstrzygnięć - powiedział prezes Związków Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes #ZBP: kwestia zwolnienia banków z podatku bankowego - o co apelował wcześniej ZBP - jest rozważana, ale na razie nie znalazła konkretnych rozstrzygnięć #PodatekBankowy #banki

„Wiemy, że takie kwestie są rozważane, taki sygnał otrzymujemy, ale to – jak na razie – nie przekłada się na żadne konkretne rozstrzygnięcia” – powiedział Pietraszkiewicz pytany, czy prowadzone są prace bądź rozmowy w sprawie zwolnienia banków z podatku bankowego.

Czytaj także: Prezes ZBP: zmiany w podatku bankowym potrzebne całej gospodarce >>>

„Naszym zdaniem, tegoroczna „produkcja” kredytowa, związana z przełamaniem problemów koronawirusowych wśród przedsiębiorstw, powinna być zwolniona z podatku bankowego i naszym zdaniem również powinna być zwolniona z tego podatku „produkcja” związana z realizacją projektów w ramach tzw. zielonego ładu, na rzecz czystego powietrza” – dodał.

Sektor chce zwolnienia z podatku bankowego kredytów udzielonych po 15 marca 2020 r.

W lipcu ZBP informował, że sektor chce zwolnienia z podatku bankowego kredytów udzielonych po 15 marca 2020 roku i zaliczenia do kosztu uzyskania przychodów rezerw i odpisów utworzonych na kredyty udzielonych po tym terminie.

ZBP postulował między innymi o przeznaczenie 50 proc. pobranego podatku bankowego na zasilenie funduszu przymusowej restrukturyzacji w BFG.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: