Prezydent powołał nowego ministra zdrowia i ministra spraw zagranicznych

Kadry

Prezydent Andrzej Duda powołał Adama Niedzielskiego na urząd ministra zdrowia, a Zbigniewa Rau na urząd ministra spraw zagranicznych. Zaapelował m.in. o kontynuację polityki, prowadzonej przez poprzedników.

Zbigniew Rau Andrzej Duda Adam Niedzielski
Zbigniew Rau, Andrzej Duda i Adam Niedzielski Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRM

Prezydent Andrzej Duda powołał Adama Niedzielskiego na urząd ministra zdrowia, a Zbigniewa Rau na urząd ministra spraw zagranicznych. Zaapelował m.in. o kontynuację polityki, prowadzonej przez poprzedników.

Prezydent @AndrzejDuda powołał szefów @MZ_GOV_PL @a_niedzielski i @MSZ_RP @RauZbigniew

"Chcę bardzo mocno podkreślić, że polityka w kwestii ochrony zdrowia, zwłaszcza walki z koronawirusem i jeżeli chodzi o politykę zagraniczną była prowadzona […] w moim przekonaniu dobrze i bardzo proszę, aby w tym zakresie było to teraz działanie, które będzie kontynuacją" - powiedział Duda w trakcie uroczystości wręczenia aktów powołania na stanowiska ministrów.

Dr Adam Niedzielski, który objął tekę ministra zdrowia, pełnił dotychczas funkcję prezesa prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Pracował m.in. w Ministerstwie Finansów jako dyrektor generalny. Pracował także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj także: Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowia >>>

Prof. Zbigniew Rau, który objął resort spraw zagranicznych od 2019 roku jest posłem. W Sejmie IX kadencji był sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. W latach 1981-1995 był wykładowcą i stypendystą licznych uniwersytetów zagranicznych (m.in. brytyjskich, amerykańskich i niemieckich). Od 1995 r. jest pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie kieruje Katedrą Doktryn Polityczno-Prawnych. W 2005 r. uzyskał mandat senatora. W latach 2015-2019 sprawował urząd wojewody łódzkiego.

Czytaj także: Prof. Zbigniew Rau nowym ministrem spraw zagranicznych >>>

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: