Profesjonalna i skuteczna windykacja: Egzamin dojrzałości

BANK 2009/02

Rozmowa z Elżbietą Urbańską, przewodniczącą Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów

Branża faktoringowa od kilku już lat rozwija się w Polsce w szybkim tempie, ale przyrosty wyników w dwóch ostatnich sezonach mogą rzucać na kolana. Co wpłynęło na tak wielki postęp?

Postęp jest ogromny, ale w dużej mierze w sferze statystycznej. Oczywiście cieszymy się wynikami i doceniamy wzrost zainteresowania świadczonymi przez naszą branżę usługami, ale też i zdajemy sobie sprawę, iż największy wpływ na uzyskiwaną dynamikę odgrywa fakt, że jesteśmy młodym rynkiem faktoringowym. Mniej więcej połowa firm zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów, a także większość zajmujących się takimi usługami banków, wystartowała z faktoringiem dopiero w ostatnich latach. Pojawienie się nowych graczy w sposób zdecydowany ożywiło rynek.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: