Profesjonalna i skuteczna windykacja: Wiarygodność w cenie

BANK 2009/02

Pomimo widocznego już w czwartym kwartale ub.r. osłabienia - zanotował historycznie wysoki wzrost. Po entuzjastycznym podsumowaniu danych trzeba sobie jednak odpowiedzieć na dwa kluczowe pytania: czy branża jest przygotowana na kryzys oraz czy aby nie pojawił się dobry moment dla zwiększenia aktywności faktorów?

Marek Matusiak

Kryzys w światowej gospodarce oraz w sektorze finansowym ponownie – jak kilka lat temu – skutecznie ogranicza przedsiębiorcom dostęp do krótkoterminowego finansowania, dzięki czemu faktoring staje się realnym substytutem kredytów bankowych. Ale o kryzysie – przynajmniej w Polsce – jeszcze nie było mowy, a faktoring rozwijał się u nas w tempie przekraczającym prognozy największych optymistów.

Miłe gorszego początki

W minionym roku coraz więcej firm doceniało zalety faktoringu i decydując się na wypróbowanie tej metody finansowania. Tym bardziej że koszty faktoringu były przez największe firmy faktoringowe utrzymywane na niskim poziomie.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: