Program 500+ w Banku SMART

Bankowość

Od kwietnia przyjmowanie wniosków o przyznanie świadczenia w rządowym programie “Rodzina 500 plus" rozpocznie również Bank SMART.

Od kwietnia przyjmowanie wniosków o przyznanie świadczenia w rządowym programie “Rodzina 500 plus" rozpocznie również Bank SMART.

Złożenie wniosków przez zainteresowanych rodziców, tudzież opiekunów prawnych, będzie możliwe przez system bankowości internetowej.

 - Powstaliśmy jako pierwszy w pełni mobilny bank na polskim rynku i wielu naszych klientów to ludzie młodzi, którzy właśnie zakładają rodziny - wyjaśnia Piotr Stankiewicz, dyrektor departamentu produktów transakcyjnych i depozytowych w Banku SMART. - Stąd pomysł, żeby ułatwić im przeprocesowanie wniosków w programie 500+. Zamiast jechać do urzędu i stać w kolejkach, będą mogli wygodnie wypełnić wnioski w domu i złożyć je przez nasz system bankowości internetowej.

Klienci banku, po zalogowaniu się do systemu bankowości internetowej, otrzymają dostęp do wyodrębnionej zakładki, zawierającej wymagany programem wniosek. Po jego wypełnieniu i zaakceptowaniu treści, zostanie on automatycznie przesłany do centralnego systemu rządowego. Ten zaś skieruje go do właściwych urzędów lokalnych, odpowiedzialnych za merytoryczną weryfikację i dalsze procesowanie wniosku. Jeśli wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone, wówczas przyznane świadczenia wpłyną na wskazane we wniosku konto bankowe.

Zgodnie z projektem ustawy, na drugie i kolejne dziecko ma być wypłacane 500 zł miesięcznie do ukończenia przez nie 18 lat - bez względu na osiągany przez rodzinę dochód.

Rząd szacuje, że z programu skorzysta 2,7 mln rodzin, a świadczenie otrzyma ponad 3,7 mln dzieci.  W tym roku na ten cel ma być przeznaczone ponad 17 mld zł.

Magdalena Szymańska
Rzecznik prasowy FM Banku PBP SA

Udostępnij artykuł: