Program Mieszkanie dla Młodych wystartował na dobre

Polecamy

Program Mieszkanie dla Młodych działa od początku bieżącego roku. Z danych Banku Gospodarstwa Krajowego, który administruje działaniem programu, wynika, że do końca lutego zaakceptowano już 2680 wniosków na łączną kwotę prawie 60 mln zł.

– Do tej pory łączna kwota przyznanego wsparcia w ramach Mieszkania dla Młodych to ponad 59 767 000 zł – mówi Mikołaj Fidziński, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl – Oznacza to, że każdy beneficjent otrzyma średnio ok. 22 tys. zł na wkład własny. Zdecydowaną większość stanowią wnioski, w których wypłata dofinansowania nastąpi już w bieżącym roku, stanowią ponad 92 proc. wszystkich złożonych.

Program Mieszkanie dla Młodych szybkiego tempa nabrał w lutym. Z niemal 60 mln zł przyznanego dofinansowania, na ten miesiąc przypada 40 mln zł. Wynika to między innymi z tego, że coraz więcej banków przystępuje do programu. W styczniu można było składać wnioski tylko w PKO Banku Polskim i banku Pekao, zaś w kolejnym miesiącu do grona tego dołączyły także: Alior Bank, SGB-Bank, Getin Noble Bank oraz Bank BGŻ.

Do limitu daleko

Ze Skarbu Państwa w ramach Funduszu Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego na ten rok przeznaczono kwotę 600 mln zł. Jest to 11 razy więcej niż przyznano w pierwszych dwóch miesiącach działania programu. Warto jednak pamiętać, że banki przestaną przyjmować kolejne wnioski o wsparcie finansowe w momencie, gdy to już przyznane na ten rok, przekroczy 570 mln zł.

Najaktywniejsze Pomorze

Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, najwięcej wniosków do końca lutego zaakceptowano w województwach: pomorskim (436), mazowieckim (422) i wielkopolskim (416). Beneficjenci z dwóch pierwszych województw zdobyli już po 10 mln zł. Zupełnie odwrotnie jest w województwach: świętokrzyskim, opolskim i podkarpackim. W każdym z nich liczba uznanych wniosków nie przekroczyła 50, zatem do żadnego nie popłynie więcej niż 1 mln zł.

140326.mdm.550x

Źródło: Comperia.pl S.A.

Udostępnij artykuł: