Program Mieszkanie Plus: krakowska inwestycja PFR Nieruchomości już pod dachem

Inwestycje / Nieruchomości

Niespełna rok po rozpoczęciu budowy 481 mieszkań przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w połowie budynków wykonano już całą ich konstrukcję łącznie z dachem. Znane są także społeczne kryteria naboru do mieszkań na krakowskich Klinach ‒ informuje PFR Nieruchomości.

Nieruchomości, Kraków, budowa 481 mieszkań przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej.
Kraków, budowa 481 mieszkań przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej. Źródło: PFR Nieruchomości

Niespełna rok po rozpoczęciu budowy 481 mieszkań przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w połowie budynków wykonano już całą ich konstrukcję łącznie z dachem. Znane są także społeczne kryteria naboru do mieszkań na krakowskich Klinach ‒ informuje PFR Nieruchomości.

#Kraków: Pierwszeństwo w naborze będą miały rodziny z dziećmi – za każde dziecko przyznawane będzie 5 punktów #MieszkaniePlus #Najemcy @PFR_N

Budowa 481 mieszkań w Krakowie przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej przebiega zgodnie z harmonogramem.

Połowa, czyli 4 z 8 budynków składających się na inwestycje ma już gotową konstrukcję, wstawione okna i została przykryta dachem. Obecnie trwają w nich prace instalacyjne i tynkarskie.

W kolejnych trzech budynkach wykonano już konstrukcję wszystkich pięter, trwają prace nad dachem oraz murowanie ścian działowych w mieszkaniach.

Na ostatnim z budynków trwają prace nad wykonaniem konstrukcji 4 piętra.

Krakowscy radni określili kryteria naboru

Radni Miasta Krakowa podjęli już uchwałę określającą kryteria społeczne podczas rekrutacji do mieszkań. Zgodnie z jej zapisami pierwszeństwo w naborze będą miały rodziny z dziećmi – za każde dziecko przyznawane będzie 5 punktów.

Tyle samo punktów zostanie przyznanych w przypadku każdej osoby pełnoletniej, która nie ukończyła 35 roku życia. Ta sama osoba będzie mogła liczyć na dodatkowe 5 punktów, jeżeli ukończyła studia wyższe.

Również 5 punktów otrzyma kandydat na najemcę, który rozlicza się z podatku dochodowego w Krakowie. Dodatkowo punkty będą mogły otrzymać osoby niepełnosprawne, seniorzy oraz osoby o statusie repatrianta.

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Jarocinie: najemcy z umowami do 2041 roku już się wprowadzają

Procedura dwuetapowa

W Krakowie, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu w jakim zakresie najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd.

Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania.

Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG InfoMonitorze.

Zakończenie inwestycji w 2021 roku

Inwestycja jest realizowana przez spółkę Bartla Development i PFR Nieruchomości S.A. w ramach rządowego programu mieszkaniowego. Przewidywanym terminem zakończenia prac budowalnych jest jesień 2021 roku.

Osiedle powstające przy ul. Anny Szwed- Śniadowskiej będzie składało się z ośmiu bloków mieszczących 481 mieszkań. Każdy z budynków będzie posiadał cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną, w której znajdą się zamknięte garaże i komórki lokatorskie.

Czytaj także: PFR Nieruchomości: 108 mieszkań w Świdniku bez poślizgu, będą gotowe w 2021 r.

Krakowska inwestycja spółki PFR Nieruchomości to oferta skierowana głównie do rodzin, dlatego w krakowskiej inwestycji zaprojektowano najwięcej mieszkań dwu i trzypokojowych, które stanowią ponad 90% wszystkich lokali mieszkalnych.

Najmniejszy udział w całej puli mieszkań będą miały kawalerki, których powstanie zaledwie 7.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt.

Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi.

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Oławie: powstanie osiedle w niskiej zabudowie ze 144 mieszkaniami

Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: