Program Mieszkanie Plus powinien zostać zastąpiony dopłatami do czynszu?

Nieruchomości

Dom zbudowany z banknotów
Fot. stock.adobe.com/udra11

Rządowy program Mieszkanie Plus jest nie do zrealizowania, ze względu na koszty, jeżeli nie chcemy podwyższania podatków. Czy powinien zostać zastąpiony dopłatami do czynszu?

#JacekFurga, prezes #Amron: Polacy biorą w swoje ręce realizację obiecywanego od ponad dwóch lat programu #MieszkaniePlus #ZBP #mieszkania #kredyty #inwestycje

Opłacalność inwestowania w mieszkania na wynajem jest w Polsce wyższa niż w wielu krajach UE. Z tego powodu, że brakuje mieszkań na wynajem. Zadłużamy się, aby kupić mieszkanie, które po kilkudziesięciu latach spłacania kredytu, będzie naszą własnością. Jednak w większości krajów UE dominuje nie własność, ale właśnie wynajmowanie mieszkań.

Polacy biorą sprawy w swoje ręce

– Polacy biorą w swoje ręce realizację obiecywanego od ponad dwóch lat programu Mieszkanie Plus – mówi dr Jacek Furga, prezes Centrum AMRON. – Program był niewypałem, ze względu na koszty.

Czytaj także: Inwestowanie w mieszkania jeszcze długo będzie atrakcyjne >>>

Rekordy na rynku mieszkaniowym

W jaki sposób? Zamożniejsze osoby kupują kolejne mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Początek tego roku, to kolejne rekordy na rynku mieszkaniowym.

Czytaj także: Kredyty mieszkaniowe: wysoki wzrost popytu w I kw. 2018 r. Takich wyników nie było od 2011 r. >>>

– Program Mieszkanie Plus był zły i nie do zrealizowania, ze względu na koszty – komentuje ekspert. – Dlatego zasugerowano dopłaty do czynszów.

Czy państwo powinno budować mieszkania, a urzędnicy będą decydować kto i na jakich warunkach będzie w nich mieszkać?

Źródło: MarketNews24

 

Udostępnij artykuł: